5 łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki do działania - cz. 2 [Android, iOS i Windows Phone]

5 łamigłówek, które pobudzą Twoje szare komórki do działania - cz. 2 [Android, iOS i Windows Phone]

Staruszka z tabletem
Staruszka z tabletem
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski
09.11.2015 17:02, aktualizacja: 09.11.2015 18:02

Dziś po raz kolejny zajmiemy się prostymi łamigłówkami. Gra tego typu nie wymagają wspaniałej oprawy audiowizualnej. Mają być wciągające i wymagające zarazem, a grafika wystarczy, że jest schludna i gra nie pożera zbyt dużo pamięci operacyjnej. Zapraszam więc na drugi już przegląd prostych gier logicznych

Threes!

2048 to gra, w której przesuwamy palcem po ekranie łącząc ze sobą kolejne potęgi dwójki i tym samym musimy dojść do 2048. Popularność gry była tak duża, że stworzono setki podróbek. Wszystkie jednak miały ten sam mechanizm, 2, 4, 8 itd. Twórcy tej gry wyszli z założenia, że dwójka wszystkim już się znudziła i zastąpili ją trójką.

Obraz

Pomysł zerżnięty, ale wykonanie całkiem spoko. W grze dodatkowym ułatwieniem są kolory tabliczek z liczbami. Przed każdym ruchem pojawia się informacja, jaka tabliczka wyskoczy następna. Gra się przyjemnie, animacje są płynne, a całość zdobi lekko psychodeliczny zapętlony podkład. W wersji darmowej zagracie 13 razy, a potem albo reklama albo płatność, warto jednak dać grze szansę.

Threes Android Trailer

Flow

Tej grze nie można zarzucić jednego – popularności. 50 milionów pobrań to całkiem niezła sumka, ale raczej mnie to nie dziwi. Flow to gra, w której łączymy kropki. Kropki mają różne kolory i trzeba je ładnie uporządkować. Coś więcej? To by chyba było w sumie na tyle.

Obraz

Minimalistyczne podejście Twórców okazało się tutaj prawdziwym kluczem do sukcesu. Gra potrafi wyciąć kilka godzin z życiorysu, a ogromna i stale rosnąca liczba poziomów gwarantuje długą rozgrywkę. Gra jest darmowa, ale na dodatkową zawartość będziecie musieli wyłożyć kilka groszy. Jako prosta logiczna gierka sprawdzi się idealnie

Flow Free Android

RGB Express

To jeden z najbardziej cukierkowych tytułów, z jakimi spotkałem się w Sklepie Play. Mały czerwony samochodzik dostarcza małe kolorowe paczuszki do małych kolorowych domków. Brzmi cukierkowo? I tak też wygląda. Gra oprócz schludnej grafiki dostarczyć może sporych pokładów rozrywki.

Obraz

Trzeba tu tak ustawić trasę kuriera, żeby ten dostarczył odpowiednie paczki do odpowiednich domków. Po jakimś czasie kurierów będzie więcej, a każdy z nich będzie musiał dostarczyć jakieś paczki. Miła, przyjemna i wciągająca rozgrywka. Osobiście zapamiętam ten tytuł na długo, bo była to pierwsza gra, którą zrecenzowałem na łamach Komorkomanii.

RGB Express - Mini Truck Puzzle

Blek

Ta gra przekonała mnie do siebie minimalizmem, a po zainstalowaniu jeszcze garstką innych rzeczy. W Blek rysujemy linię, która będzie w zapętlony sposób podróżować po planszy. Jedynym naszym zadaniem jest narysować linię tak, żeby po drodze zbiła ona kilka kolorowych kuleczek. Ciężko opisać te zasady słowami, więc zobaczcie jak wygląda to na trailerze poniżej.

Obraz

To co najbardziej podoba mi się w grze to jej nietuzinkowość. Pomimo tego, że poziomów jest nie aż tak dużo, to sposobów na ich przejście jest nieskończenie wiele. Gra co nieco kosztuje, ale uwierzcie mi – jest warta swojej ceny. Pobierzecie ją ze Sklepu Play, iTunes oraz co ciekawe najtaniej ze Sklepu Windows - za niecałego dolara. Zdecydowanie warto.

UNWYND

Niepozorna nazwa kryje za sobą oryginalny pomysł i całkiem niezłe wykonanie. W grze UNWYND musimy przesuwać kreski tak żeby najeżdżały na pola o własnym lub przeciwnym kolorze. W zależności od tego jaki kolor ze sobą połączymy powstanie kropka lub krzyżyk. Zagmatwane to nieco, najlepiej po prostu zagrać.

Obraz

Sam nie jestem zbyt tęgą głową i niektóre z tych łamigłówek to dla mnie spore wyzwanie. W tym tytule nie było inaczej. Gra oferuje całkiem sporą liczbę poziomów do przejścia. Jest ładnie zrobiona i z pewnością od Was będzie wymagała więcej niż od sprzętu, na którym ją zainstalujecie. Jeśli chcecie jeszcze czegoś się o niej dowiedzieć, zapraszam do pełnej recenzji

Dropout Games: UNWYND Gameplay Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)