5 rzeczy, które warto wiedzieć po konferencji Microsoftu

5 rzeczy, które warto wiedzieć po konferencji Microsoftu
Jan Blinstrub

21.01.2015 22:15, aktual.: 01.02.2015 23:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden system i ekosystem, lepsza chmura oraz poprawione Office i Cortana. Microsoft szykuje sporo zmian.

Jeden system

Obraz

Nowy system jest jeden. To Windows 10. Znikają Windows Phone i znienawidzony Windows RT. Nie znaczy to jednak, że na PC i telefonie będzie to samo. Dziesiątka będzie mieć wersję mobilną, która na pierwszy rzut oka nie różni się radykalnie do Windows Phone. Pod maską zmiany są jednak istotne.

Jeden ekosystem

To bardzo ważne. Od teraz aplikacje na telefony i komputery będą mogły bazować na tym samym kodzie. Jeden sklep, jeden zakup, jedna aplikacja na wszystkich urządzeniach, choć oczywiście w wersjach dostosowanych do różnych ekranów. To zmiana korzystna zarówno dla użytkowników, jak i deweloperów.

Lepsza chmura

Z usługami w chmurze jest tak, że jedna ma dobry edytor dokumentów, druga aplikację do zdjęć, a trzecia rozsądnie zorganizowany dysk. To co pokazał dziś Microsoft pozwala wierzyć, że jakość powiązanych z OneDrive serwisów pójdzie mocno do góry. Być może nie będą najlepsze, ale mogą być na tyle dobre, że nie będzie trzeba korzystać z innych. A trzeba pamiętać, że MS ma nieźle wycenione abonamenty i – co najważniejsze Office’a.

Nowy Office

Obraz

Nowy Office na urządzenia mobilne wygląda dość imponująco. Przede wszystkim została przeniesiona wstęga z wersji desktopowej, a co za tym idzie gros funkcji. Można sądzić, że będzie to zestaw pełnowartościowych narzędzi, w którym realnie będzie można zrobić coś więcej, niż poprawić literówki i błędy w formułach.

Mądrzejsza Cortana

Ma szybciej się uczyć i więcej rozpoznawać. Przede wszystkim jednak będzie zintegrowana z wieloma aplikacjami i będzie działać na pecetach. Hey Cortana, włącz House of Cards. Fajne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą:

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)