50 GB w chmurze dla każdego Androida

50 GB w chmurze dla każdego Androida

Chmura Box.net
Chmura Box.net
Tomasz Nowak
24.02.2012 12:00, aktualizacja: 24.02.2012 13:00

Serwisy oferujące usługi w chmurze stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są wygodne i funkcjonalne. Dzięki nim dzielenie się dokumentami w firmie i tworzenie kopii zapasowych stały się łatwiejsze. Użytkownicy Androida mogą teraz za darmo uzyskać aż 50 GB przestrzeni dyskowej w chmurze oferowanej przez firmę Box.

Jak to zrobić? Wystarczy się zarejestrować w serwisie. Po zalogowaniu na konto z urządzenia z Androidem użytkownik uzyska aż 50 GB przestrzeni na dane. Wszystko odbywa się automatycznie i sprawnie. Wcześniej podobna promocja była dostępna dla użytkowników Androidów wybranych firm (m.in. LG i Sony Ericssona). Teraz może z niej skorzystać każdy, kto ma smartfona opartego na platformie Google'a.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, radzę się pospieszyć. Promocja potrwa jeszcze 30 dni. Niestety, jak się pewnie domyślacie, w ofercie jest haczyk. Chodzi o wielkość przesyłanego pliku. Nie może być ona większa niż 100 MB. To minus, szczególnie że w chmurze Box dostępne jest aż 50 GB.

Oczywiście tego ograniczenia można się łatwo pozbyć, wykupując konto premium. Chwyt marketingowy zrozumiały – za darmo nie można mieć wszystkiego. Jeśli komuś nie przeszkadza limit wielkości pliku, a ma urządzenie z Androidem, to gorąco polecam skorzystanie z promocji. Chmura jest użytecznym narzędziem i wprowadza sporo udogodnień. Szczególnie przydaje się możliwość tworzenia kopii zapasowych wybranych treści czy przesyłanie plików na telefon i z niego bez konieczności podłączania go do komputera.

Aplikację Box na Androida można pobrać z Android Marketu. Ostatnia wersja jest w pełni kompatybilna z najnowszą odsłoną systemu – Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich.

Promocja z pewnością przyciągnie wielu nowych użytkowników chmury Box. Podobne akcje prowadzi bardziej popularny Dropbox, który zapewnia użytkownikom HTC dodatkowe gigabajty na dysku sieciowym. Konkurencja w zakresie usług w chmurze jest dobra i z pewnością skorzystają na niej użytkownicy.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)