50 milionów pobrań Angry Birds Space!

50 milionów pobrań Angry Birds Space!
Krystian Bezdzietny

02.05.2012 10:00, aktual.: 02.05.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieustająca popularność tytułu Angry Birds jest co najmniej zastanawiająca. I choć wydawać by się mogło, że ta pozycja Rovio Mobile wszystkim już bokiem wychodzi, studio dumnie ogłosiło, że gra została pobrana 50 milionów razy.

Generalnie taka liczba pobrań nie jest nie wiadomo jak bardzo imponująca. Jednak jeżeli weźmie się pod uwagę czas, w jakim udało się osiągnąć taki wynik, nie pozostaje nic innego, jak pogratulować pracownikom Rovio Mobile. Otóż jak się okazuje, Angry Birds Space został pobrany 50 milionów razy w ciągu 35 dni od swojej premiery. Zliczono pobrania na iOS-a, Androida, BlackBerry, Mac OS X oraz Windows. Szacuje się, że gdyby gra była dostępna także dla Windows Phone'a, to dziś Rovio świętowałoby od 65 do 67 milionów pobrań.

Jako ciekawostkę warto dodać, że gra Angry Birds Space w ciągu trzech pierwszych dni od debiutu została ściągnięta 10 milionów razy. Mając na uwadze cyferki związane z ABS, trzeba stwierdzić, że żadna gra na rynku mobilnych aplikacji nie zdobyła takiej popularności w tak krótkim czasie.

Źródło: phonearena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także