50 najlepszych aplikacji według Apple’a

Strona główna50 najlepszych aplikacji według Apple’a
06.11.2010 10:19
App Store
App Store
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Tak naprawdę straciłem już rachubę, ile jest aplikacji w sklepie Apple’a. Zapewne już dobijamy do 400 tysięcy sztuk. Trudno jest więc w takiej masie programów wyłapać te najlepsze. Z tego też powodu firma z Cupertino postanowiła pomóc zagubionym w czeluściach jej sklepu.

W App Store od jakiegoś czasu użytkownicy mogą przeglądać nową kategorię - Hall of Fame, czyli listę najlepszych z najlepszych aplikacji, jakie kiedykolwiek pojawiły się w sklepie Apple’a. Zestawienie to zostało przygotowane przez ekipę Jobsa.

Jeśli nie natknęliście się jeszcze na tę zakładkę w iTunes, to koniecznie skorzystajcie z tego bezpośredniego odnośnika. Lista zawiera zarówno aplikacje płatne, jak i darmowe. Pierwsze miejsce zajmuje oczywiście Angry Birds.

O ile z pozycją lidera można się zgodzić, o tyle obecność niektórych aplikacji w Top 50 może nieco dziwić. Zestawienie jest typowo amerykańskie. Dla przykładu, bardzo wysoko znalazła się aplikacja upamiętniająca wydarzenia związane z atakiem na World Trade Center.

Tak czy siak jest też kilka perełek, o których wcześniej nie słyszałem, dlatego też zapraszam Was do zapoznania się z przygotowanym przez Apple’a zestawieniem. Niestety, żadna rodzima aplikacja nie znalazła uznania w oczach selekcjonerów.

Źródło: 9to5mac

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)