5350 mAh. Padł kolejny rekord pojemności baterii w smartfonie

5350 mAh. Padł kolejny rekord pojemności baterii w smartfonie

5350 mAh. Padł kolejny rekord pojemności baterii w smartfonie
Źródło zdjęć: © elephone.hk
Marek Pruski
21.12.2014 18:36, aktualizacja: 21.12.2014 19:36

Od jakiegoś czasu ścierają się ze sobą dwa trendy: część producentów tworzy supersmukłe urządzenia, a inni starają się zainstalować w obudowach możliwie największe ogniwa. Do gry w drugiej kategorii dołączyła mało znana firma z Azji, ze smartfonem o rekordowo pojemnej baterii. Pytanie, czy pojemność rzeczywiście jest najważniejsza.

Chińska firma Elephone ogłosiła właśnie, że do sprzedaży na początku przyszłego roku wprowadzi Elephone P5000. Na tle konkurencji smartfona wyróżnia bateria o pojemności 5350 mAh oraz stosunkowo mała grubość, która nie przekracza 9.3 mm. Stosunek wielkości baterii do jej pojemności jest tu bardzo dobry, a w porównaniu do ostatniego faworyta to duży skok naprzód.

Obraz
© elephone.hk

Smartfon wyposażono w 5-calowy calowy ekran Full HD, NFC, czytnik linii papilarnych, 2 GB pamięci RAM, ośmiordzeniowy procesor 1,7 GHz Mediateka, 16 Mpx z tyłu oraz 8 Mpx do selfies, co czyni go w pełni high-endowym smartfonem. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.4.

Stylistyka nawiązuje do modeli z serii Galaxy oraz do iPhone'a 6
Stylistyka nawiązuje do modeli z serii Galaxy oraz do iPhone'a 6© elephone.hk

Pojemność baterii ma duży wpływ na czas pracy, ale nie tylko ona się liczy. Mniej znani producenci z Państwa Środka najczęściej idą na łatwiznę. Zamiast optymalizować działanie urządzenia tak, aby racjonalnie wykorzystało zasoby baterii, wolą je powiększyć. Często zresztą tylko nominalnie.

Urządzenie może być wykorzystane jako power bank
Urządzenie może być wykorzystane jako power bank© elephone.hk

Inni producenci, spośród których najgłośniej było o LG, nie zaniedbują rozwoju technologii. Powstają nowe sposoby magazynowania energii, elastyczne ogniwa oraz inne rozwiązania mające wpływ na czas pracy, takie jak Graphic RAM. W rezultacie urządzenia pracują długo, mimo że ich baterie nie mają rekordowych pojemności.

Sposobów na wydłużenie czasu pracy na baterii jest wiele. Pośrednio rozwiązaniem problemu jest też skracanie czasu ładowania: na horyzoncie są technologie, pozwalające na naładowanie baterii w 30 sekund. Większość klientów wciąż jednak zwraca uwagę głównie na pojemność ogniwa i trudno oprzeć się wrażeniu, że wielu producentów właśnie na tym gra. Czy czas pracy urządzenia Elephone jest równie rekordowy jak pojemność, dowiemy się na początku przyszłego roku.

Źródło: phoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)