6 urządzeń, które komórki wyślą do lamusa

6 urządzeń, które komórki wyślą do lamusa
01.12.2009 11:15
6 urządzeń, które komórki wyślą do lamusa.
6 urządzeń, które komórki wyślą do lamusa.
 Komórkomania.pl
Komórkomania.pl

Nowoczesne komórki posiadają tak bogaty zestaw funkcji, że stały się poważnym zagrożeniem nie tylko dla telefonii stacjonarnej, ale także dla wielu urządzeń nie związanych bezpośrednio z telekomunikacją. Pora więc na przedstawienie listy sprzętu, który komórki wysłały – lub właśnie wysyłają – do lamusa.

411637271129949094

Zegarki naręczne. Niezmienną popularnością cieszą się wciąż tylko najbardziej luksusowe modele. Nosi się je na ręku bynajmniej nie po to, by na bieżąco sprawdzać godzinę. Natomiast zwyczajne, naręczne zegarki przeżywają swoje ciężkie chwile. Po co nosić ze sobą dwa urządzenia, skoro można jedno? Datę i godzinę równie dobrze sprawdzimy za pomocą telefonu. A jeśli koniecznie szukamy luksusu, to zamiast drogiego zegarka możemy kupić na przykład wysadzanego diamentami Apple iPhone.

Budziki. Skoro mowa o zegarkach, to nie sposób zapomnieć o innym przedmiocie posyłanym właśnie do lamusa przez telefony GSM. Po co kupować budzik, jeśli komórka obudzi nas równie skutecznie? W dodatku możemy wykorzystać noc do naładowania baterii telefonu.

Odtwarzacze MP3. Mniej oczywista ofiara wzrastającej popularności komórek. Owszem, popularne empetrójki dopiero co same zdobyły przebojem rynek, wypierając niewygodne odtwarzacze kasetowe i płytowe. A już mają niezmiernie silnego rywala. Cóż, technika idzie do przodu coraz szybciej, dzisiaj nawet największy hit technologiczny może błyskawicznie trafić do lamusa.

Tanie aparaty cyfrowe. Urządzenia te są wciąż popularne, ale telefony zagrażają im coraz wyraźniej. Droższe modele smartfonów oferują jakość zdjęć porównywalną z tanimi cyfrakami. Komórki nie dorastają oczywiście nawet do pięt cyfrowym lustrzankom, ale w segmencie takich aparatów fotograficznych będą zapewne już wkrótce siały prawdziwe spustoszenie.

Mobilne konsole do gier. Coraz więcej producentów tworzy naprawdę dobre gry na komórki. Sprawę ułatwiają im pojawiające się coraz liczniej modele smartfonów z dużymi ekranami i wygodnymi przyciskami nawigacyjnymi. Czym takie urządzenia różnią się od podręcznych konsoli? Głównie tym, że oferują szerszy zakres funkcji. Wygląda więc na to, że mamy kolejną ofiarę ekspansji komórek.

Źródło: SIMblog

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)