Jaki jest Flipboard na Androida?
Flipboard powinien zainteresować osoby, które lubią być na bieżąco z wiadomościami ze świata i dobrze znają język angielski. Jest to jedna z najwygodniejszych aplikacji informacyjnych, z jaką miałem do czynienia.
Flipboard powinien zainteresować osoby, które lubią być na bieżąco z wiadomościami ze świata i dobrze znają język angielski. Jest to jedna z najwygodniejszych aplikacji informacyjnych, z jaką miałem do czynienia.
Co to jest Flipboard?
Flipboard jest to aplikacja, pozwalająca na gromadzenie informacji z różnych źródeł w jedno miejsce. Dzięki temu użytkownik nie musi już odwiedzać wielu serwisów czy portali.
Początkowo należy wybrać interesujące użytkownika kategorie newsów (sport, moda, technologie, informacje ogólne itd.). Program współpracuje z 46 serwisami informacyjnymi z różnych branż, więc wiadomości nie brakuje. Niestety są to wydawnictwa jedynie zagraniczne, ale polską tego typu aplikacją jest Polska Prasa. Poza czytaniem, jest też opcja komentowania artykułów za pomocą Twittera, jednak bez wykorzystania tego serwisu zapoznanie się z opiniami innych użytkowników jest mocno utrudnione. Dodatkowo program umożliwia wysyłanie tekstów do aplikacji typu Pocket, dzięki czemu można się z nimi zapoznać, będąc offline.
Aplikację obsługuje się za pomocą gestów (w prawo, lewo oraz góra i dół), którym towarzyszy ładna animacja zmiany strony. To samo dotyczy wiadomości, które zostały podzielone na niewielkie fragmenty, a czcionka jest w nich duża i czytelna. Miłym dodatkiem jest bardzo schludnie wyglądający widżet, który pozwala na szybkie przeniesienie się do wybranego newsa.
Flipboard Beta - przegląd aplikacji
Optymalizacja programu stoi na przyzwoitym poziomie, nie miałem problemów z płynnością animacji, nawet przy obniżonym taktowaniu procesora. Pomimo tego, że to dopiero faza beta, nie spotkałem się z żadnymi błędami, co sugeruje, że aplikacja może niedługo pojawić się w Google Play.
Flipboard zrobił na mnie pozytywne wrażenie i zostanie w moim telefonie na dłużej. Niestety bez znajomości języka angielskiego jest bezużyteczny. Wersję beta można otrzymać, rejestrując się na stronie producenta. Szkoda, że data premiery w sklepie Google nie została ujawniona.
[plus]dobra optymalizacja
[plus]bogaty zasób serwisów informacyjnych
[plus]wygodna obsługa
[minus]wymaga znajomości języka angielskiego
[minus]otrzymanie bety wymaga rejestracji