6,8 mln aktywowanych urządzeń z Androidem, iOS‑em w Boże Narodzenie

Liczba dziennie aktywowanych urządzeń z Androidem oraz iOS-em w okresie świątecznym, fot. Blog.flurry.com
Liczba dziennie aktywowanych urządzeń z Androidem oraz iOS-em w okresie świątecznym, fot. Blog.flurry.com
Kamil Bąkowski

29.12.2011 08:30, aktual.: 29.12.2011 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urządzenia mobilne z platformą Android oraz iOS okazały się popularnym prezentem świątecznym. 25 grudnia aktywowano ich ponad 6,8 mln, jak donosi firma analityczna Flurry.

Święta to idealny moment na podarowanie bliskim nowego telefonu komórkowego. Średnio 1,5 mln urządzeń mobilnych z Androidem oraz iOS aktywowano każdego dnia od 1 do 20 grudnia 2011 roku. W Boże Narodzenie liczba ta wzrosła o 353%. Dokładnie 25 grudnia 2011 roku aktywowano 6,8 mln urządzeń mobilnych. Jest to wynik rekordowy. W ubiegłym roku w tym dniu aktywowano zaledwie 2,8 mln telefonów oraz tabletów. Oznacza to 142% wzrost.

Nietrudno oszacować, ile urządzeń z Androidem, a ile z iOS-em aktywowano w okresie przedświątecznym. Andy Rubin, wiceprezes Google Mobile, niedawno pochwalił się, że Android przekroczył liczbę 700 tys. aktywowanych urządzeń dziennie. Oznacza to, że liczba iPhone'ów, iPadów, iPodów Touch wahała się w granicach 800 tys. sztuk.

W Boże Narodzenie liczba aktywowanych urządzeń z iOS-em może być znacznie większa niż tych z Androidem. Rąbka tajemnicy uchylił Andy Rubin, który dodał, że 24 oraz 25 grudnia aktywowano 3,7 mln urządzeń z Androidem.

W Boże Narodzenie pobrano też najwięcej aplikacji mobilnych dla platformy Android oraz iOS - 242 mln. Oznacza to 125% wzrost pobrań w porównaniu ze średnią liczbą ściągnięć od 1 do 20 grudnia 2011 roku.

Liczba pobranych aplikacji w okresie świątecznym, fot. Blog.flurry.com
Liczba pobranych aplikacji w okresie świątecznym, fot. Blog.flurry.com

Nie tylko urządzenia mobilne stały się niezwykle popularnie w okresie świąt. Wiele osób w tym czasie postanowiło również pobrać nowe aplikacje mobilne.

Czy podarowaliście bliskim nowy telefon komórkowy z Androidem albo iPhone'a? Może sami dostaliście urządzenie mobilne z platformą Google'a lub Apple'a?

Źródło: TwitterTechCrunch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)