7 geekowskich aplikacji dla Androida
Biorąc pod uwagę tematykę SIMbloga, komentarze pod wpisami i wiele innych czynników, można pokusić się o stwierdzenie, że w większości jesteśmy geekami, zakorzenionymi "w temacie" po samego roota. Jednak nie tylko tutaj tak jest. Podobne zjawisko, a nawet bardziej spotęgowane, zaobserwujemy na reddicie. Tamtejsi użytkownicy postanowili poruszyć temat najbardziej geekowskich aplikacji dla Androida. Zobaczcie, jak prezentuje się ich Top 7.
Choć jest to Top 7, to jednak aplikacje zaprezentowane są w kolejności przypadkowej. Poniżej dostępne są nie tylko nazwy, ale także screeny oraz krótkie opisy aplikacji, które są podobno najbardziej geekowskimi. Sprawdźmy.
Kojarzycie Star Treka i sytuacje, w których to bohaterzy skanowali nową atmosferę przyrządem o nazwie Tricorder? Okazuje się, że w podobne narzędzie może się zaopatrzyć każdy właściciel Androida. Choć projekt nie jest już rozwijany przez dewelopera, to i tak aplikacja cieszy się ogromną popularnością. Aplikacja służy, najprościej ujmując, jako detektor pola magnetycznego, grawitacji, jako analizator dźwięku czy przyrząd badający siłę nasłonecznienia. Dane te są oczywiście ściągane z Internetu, jednak jak by na to nie patrzeć - pozycja ciekawa i dostępna za darmo.
A komixxy czytacie? Z pewnością są tacy, którzy na bieżąco śledzą treści pojawiające się w tym serwisie. Rage Reader to coś podobnego do komixxów, z tą różnicą, że komiksy tu zamieszczane są w języku angielskim. Można dodawać własne grafiki bezpośrednio przez maila lub przeglądać w nieskończoność materiały nadsyłane przez użytkowników z całego świata. Pozycja również dostępna za darmo.
Wielu z nas lubi mieć wszystko pod kontrolą. Mieć dostęp do wszystkich informacji o telefonie z poziomu jednego ekranu lub zautomatyzowanie wszystkiego tak, aby działało samowystarczalnie. Poniekąd taką możliwość daje Tasker. Dzięki tej aplikacji można określić, aby o takiej i takiej godzinie została uruchamiana aplikacja X lub aby codziennie o wyznaczonej porze telefon się restartował. Wszystko w rękach użytkownika. Cena: ok. 18 zł.
Czasami z telefonem należy zrobić znacznie więcej niż tylko zainstalować aplikację, wysłąć z niego wiadomość SMS czy posurfować po Sieci. Trzeba się pobawić w Terminalu i wykonać wiele innych czynności, na przykład skorzystać z klienta SSH. Tym właśnie jest ConnectBot - aplikacją oferującą treściwy dostęp do SSH. Oczywiście pozycja dostępna za darmo.
Nie da się zaprzeczyć, że większość geeków to ścisłowcy. A tacy z kolei potrzebują na swoich smartfonach aplikacji, które będą wyliczać im różne skomplikowane obliczenia. Do takich celów powstał program Calculus Tools. Choć w Markecie mamy dostępnego również Wolframa Alpha, to jednak na reddicie padła nazwa Calculus Tools a nie Wolfram Alpha. Tak czy inaczej, aplikacja dostępna w Markecie za darmo.
Czy oglądając popularne niegdyś Pokemony nie marzyliście o tym, aby mieć własnego Pokebola? Cóż, teraz możecie spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. Instalując Pokedroid otrzymacie aplikację, która oferuje wam spis wszystkich pokemonów ze szczegółowymi opisami. Choć aplikacja jest po angielsku, to mając na uwadze, że jest to spis aplikacji dla geeków, nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu ze zrozumieniem treści. Pozycja dostępna za darmo.
Kto dziś z nas nie potrzebuje zainstalowanego w telefonie wykrywacza metali? Metal Detector wypłynął na światło dzienne jeszcze za czasów świetności HTC G1. Aplikacja ta do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Choć z tym wykrywaniem metalu jest naprawdę różnie, to użytkownikom wcale ten fakt nie przeszkadza. Aplikacja również darmowa.
Powyższe aplikacje to propozycje wąskiego grona redditowców. A jakie są Wasze propozycje? Jakie aplikacje dodalibyście do powyższego zestawienia?
Źródło: reddit