7 milionów prób wykorzystania Flash-a na iPhonie

7 milionów prób wykorzystania Flash-a na iPhonie
Krystian Bezdzietny

10.02.2010 12:55, aktual.: 10.02.2010 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że użytkownicy iPhone'a domagają się obsługi Flasha na swoich telefonach wie cały świat. Apple wciąż jednak pozostaje nieugięte i woli pracować nad implementacją HTML5. Adobe opublikowało statystyki, z których wynika, że w grudniu ponad 7 milionów użytkowników próbowało skorzystać z Flash Player-a za pomocą iPhone'ów i iPodów Touch.

Adobe zyskało statystyki poprzez zastosowanie w swoich animacjach odpowiedniego skryptu, który zbiera informacje o urządzeniach korzystających z animacji. Wiadomo, że ani iPhone'y ani iPody Touch nie są w stanie odtworzyć tych animacji, więc pozostawiły jedynie ślad. Na podstawie takich śladów Adobe podało do światowej informacji, że z Flash Player-a próbowało skorzystać ponad 7 milionów użytkowników.

Statystyki nie kłamią, a polityka Apple jest nieugięta. Zobaczymy, czy gigant z Cupertino ugnie się pod presją statystyk i w końcu wdroży Flash Player-a do swoich urządzeń. Nikogo jednak nie zdziwi, jak Apple uparcie będzie dążyć do własnych celów, w których nie uwzględniają implementacji Flash-a.

Źródło: Simblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)