70% ludzi potrzebuje urządzenia takiego jak Samsung Galaxy Note? [infografika]

Samsung Galaxy Note | fot. madeofGray.com
Samsung Galaxy Note | fot. madeofGray.com
Bartosz Dul

13.01.2012 17:30, aktual.: 13.01.2012 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Sieci trafiły wyniki badań dotyczące Samsunga Galaxy Note. Samsung przeprowadził ankietę, w której zapytał badanych o to, czy chcieliby mieć urządzenie z funkcją odręcznego pisania. Zdecydowana większość odpowiedziała twierdząco.

Zastanawialiście się, czy 5,3-calowy tabletofon Galaxy Note z rysikiem S-Pen to urządzenie właśnie dla Was? Samsung także. Oczywiście koreański producent już wcześniej badał rynek pod kątem zapotrzebowania na tego typu urządzenie, teraz jednak zrobił to w celach czysto marketingowych.

Samsung zapytał 5000 osób z 10 różnych krajów o to, czy chciałoby mieć urządzenie, na którym można doświadczyć uczucia prawdziwego pisania - jak w zeszycie czy notatniku. Aż 70% ankietowanych odpowiedziało, że tak. Ankieterzy pytali również o opinię na temat preferowanych okoliczności użycia takiego urządzenia.

  • Zarówno kobiety, jak i mężczyźni ze wszystkich regionów zgodzili się/zdecydowanie zgodzili się, że noszenie kilku rodzajów mobilnych urządzeń mobilnych do zaspokajania ich potrzeb jest uciążliwe.
  • Przedstawiciele obu płci uznali, że urządzenie z możliwością odręcznego pisania nieco by ich odciążyło. Gdyby tylko nadarzyła się okazja używania elektronicznego zamiennika, 64,6% ankietowanych przestałoby używać zwykłego długopisu i papieru.
  • Globalnie, 75,7% ankietowanych stwierdziło, że chciałoby mieć możliwość udostępniania zedytowanych ręcznie treści multimedialnych, obrazów, map, dokumentów czy stron internetowych za pomocą smartfona. Ta funkcja cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem w Azji (84,3% ankietowanych), co prowadzi do wniosku, że ​​potrzeba ręcznego pisania może być wyższa dla konsumentów posługujących się azjatyckimi językami ze względu na specyfikę występujących w nich znaków.

Na pytanie, jak ankietowani wykorzystywaliby Samsunga Galaxy Note, badani odpowiedzieli, że głównie do rejestrowania projektów technicznych, tworzenia notatek do spersonalizowanych wiadomości i rysowania do członków rodziny w trakcie delegacji służbowych.

Galaxy Note - infografika | fot. Samsung.pl
Galaxy Note - infografika | fot. Samsung.pl

A Wy jakbyście wykorzystywali rozszerzone możliwości recenzowanego przez nas Galaxy Note'a? Czy podobnie jak większość ankietowanych przez Samsunga interesowałaby Was możliwość odręcznego pisania na swoim urządzeniu mobilnym? Dajcie znać także na naszym forum.

Badanie przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Chinach, Indiach, Korei i Singapurze na grupie 5000 respondentów (po 500 na każdy kraj).

Ankietę online przeprowadziła firma Snap Surveys, członek brytyjskiego Market Research Society i amerykańskich organizacji American Marketing Association oraz Marketing Research Association, we współpracy z dostawcami usług sondażowych na międzynarodowych rynkach.

[ankieta id="113"]

Źródło: androidandme.com • inf. prasowa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)