78% stron z wideo obsługuje format zgodny z iOS

Strona główna78% stron z wideo obsługuje format zgodny z iOS
18.12.2010 11:00
78% stron z wideo obsługuje format zgodny z iOS
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Właściciele stron internetowych z materiałami wideo stawiają na produkty Apple'a. Ze statystyk serwisu encoding.com wynika, że aż 78% portali i serwisów internetowych życzy sobie, aby konwertować ich materiały do formatu zgodnego z iOS.

Encoding.com zajmuje się przetwarzaniem około miliona filmów wideo dla takich stacji jak MTV czy PBS. Zleceniodawcy serwisu życzą sobie, aby przetwarzać ich materiały na taki format, który odtworzą urządzenia działające na platformie iOS. Na 3GP konwertuje się prawie 18% wideo, a dla Androida zostało jedynie 4%.

Oczywiście ten niski wynik Androida nie jest uwarunkowany tym, że producenci nie są zainteresowani platformą. Statystyka dotyczy jedynie macierzystego formatu wideo, który odtwarzają komórki z Androidem. Właściciele smartfonów z platformą Google'a mogą przecież odtwarzać wideo we Flashu, MPEG-4 czy 3GP, w przeciwieństwie do iOS.

Apple mogłoby poszerzyć listę formatów wideo, z którymi radzi sobie iPhone, ponieważ za jakiś czas sława tego kultowego urządzenia zblednie, a na salonach zagoszczą Androidy. Wówczas właściciele komórek Apple'a będą musieli sami sobie konwertować wideo.

Źródło: TechCrunch

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)