8 wskazówek, które wydłużą czas pracy Twojego iPoda / iPhone'a

8 wskazówek, które wydłużą czas pracy Twojego iPoda / iPhone'a

ipod-touch-iphone
ipod-touch-iphone
Paweł Cebula
11.05.2009 10:00, aktualizacja: 11.05.2009 12:00

iPody touch i iPhone'y wyposażone są w baterie, które gwarantują w miarę przyzwoity czas użytkowania tych urządzeń między kolejnymi ładowaniami. Wiele zależy jednak od tego jak korzystamy z tego urządzenia. Zastanawiałeś się kiedyś, jak wydłużyć czas pracy twojego iPhone'a?

  • Czas podświetlaniaiPhone posiada duży wyświetlacz - w większości wypadków należy to zaliczyć jako spory atut, szczególnie przy oglądaniu zdjęć, czy filmów wideo. Jednak wiąże się to z prostą zależnością - czym większy wyświetlacz i dłuższy czas podświetlania - tym krócej nasze urządzenie będzie działało. Warto więc ustawić jakiś przyzwoity czas, po jakim wyświetlacz zostanie wygaszony. Możemy to zrobić wchodząc w: Ustawienia - Ogólne - Autoblokada i wybierając jedną z najniższych pozycji.
  • **Wyłącz usługi \Push\ i \Fetch**Usługi te pozwalają na automatyczne pobieranie danych np. dla kont e-mail. Najlepszym wyjściem będzie wyłącznie \Push\ i ustawienie ręcznego pobierania danych. Będziemy mieć wtedy pewność, że telefon pobiera informacje wyłącznie wtedy, gdy tego naprawdę chcemy, nie marnując przy okazji baterii.
  • Jasność podświetlaniaTo kolejny element ustawień, któremu należy się przyjrzeć bliżej. Większość osób preferuje ustawienie poziomu jasności najbardziej zbliżonego do maksimum. Nietrudno się domyślić jakie to ma konsekwencje dla naszej baterii. Najlepiej ustawić poziom, który gwarantuje nam podstawowy komfort pracy i korzystania z naszego urządzenia.
  • Wyłącz korekcję dźwięku w iPodzieWiększość z nas korzysta z elektronicznego korektora dźwięku. Pomaga to na dostosowanie brzmienia do naszego gustu. Odtwarzacz jednak musi w tym celu wykonywać różne zadania, które również mają wpływ na długość działania urządzenia. Zalecane jest zatem wyłączenie Equalizera.
  • Unikaj przerzucania i przewijania utworówCiągłe przerzucanie i przewijanie utworów do ulubionego miejsca także przyczynia się do skrócenia żywotności baterii. Najlepiej jest więc po prostu w odpowiedni i przemyślany sposób skomponować playlisty, tak aby zminimalizować potrzebę przeskakiwania i przechodzenia między różnymi utworami.
  • Wyłącz WiFi / SSHW przypadku iPhone'ów i iPodów touch dość często korzystamy z sieci WiFi. Nieraz na pewno przekonałeś się, jak szybko trzeba podłączać urządzenie do ładowarki, gdy bardzo intensywnie korzystamy z aplikacji łączących się z siecią. Baterię w takiej sytuacji można ładować niemal codziennie. Osoby, które przeprowadzały Jailbreaka oprogramowania, powinny pamiętać o wyłączaniu SSH na swoim urządzeniu. W razie potrzeby można go szybko włączyć, a to również ma wpływ na oszczędność energii.
  • Używaj skompresowanych utworówMało kto o tym pamięta, ale urządzenia takie jak iPody, czy iPhone'y znacznie bardziej \preferują\ skompresowaną muzykę w formatach takich jak MP3, niż np. bezstratny AAC. Jeżeli więc masz taką możliwość kompresuj muzykę, zanim ją wrzucisz na telefon, czy odtwarzacz.
  • Aktualizuj oprogramowanieTo niekiedy bardzo zaniedbywany element. Apple wydając jednak kolejne wersje firmware'u stara się również optymalizować kod, co może bezpośrednio przyczynić się do długości pracy. Jeżeli więc mamy możliwość dokonania aktualizacji firmware'u - starajmy się robić to w miarę regularnie.

Źródło: makeuseof.comUbergizmo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)