83% smartfonów Google'a korzysta z Androida 2.1 i 2.2

83% smartfonów Google'a korzysta z Androida 2.1 i 2.2
Jakub Płaza

02.12.2010 09:32, aktual.: 02.12.2010 10:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy wiemy, jak topornie przeprowadzane są aktualizacje Androida. Aby dostać się szczebelek wyżej, najpierw trzeba odczekać swoje. Doskonale wiedzą o tym posiadacze np. HTC Hero. Update'y jednak ruszyły, a nowymi wersjami OS-a może cieszyć się aż 83% użytkowników.

Panowie z Android Developers pokusili się o przeprowadzenie małych badań. Sprawdzili, jaki procent telefonów z systemem Google'a korzysta z Androida 2.x. Aby tego dokonać, posłużyli się sklepem Android Market. Otrzymane wyniki ilustruje powyższy wykres.

Jak to zwykle bywa w tego typu doświadczeniach, dane obarczone są sporym błędem. Po pierwsze ? pod uwagę brano tylko ostatnie dwa tygodnie. Po drugie ? nie wiemy, jaki procent użytkowników starszych wersji w ogóle nie korzystał ze sklepu. Niemniej jednak wynik jest całkiem zadowalający. Stosunkowo niewiele urządzeń korzysta obecnie z Donut i Cupcake.

Kolejny bum i zamieszanie rozpocznie się wraz z wprowadzeniem wersji 2.3 Gingerbread. Ruszą aktualizacje, pojawią się opóźnienia i zamieszanie. Niektórzy nie zobaczą jej w ogóle, a inni poczekają kilka tygodni lub nawet miesięcy. Radzę uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)