A gdybyś mógł zarabiać na odblokowywaniu ekranu smartfona? Jest na to aplikacja!

A gdybyś mógł zarabiać na odblokowywaniu ekranu smartfona? Jest na to aplikacja!

Locket (fot. youtube.com)
Locket (fot. youtube.com)
Miron Nurski
19.07.2013 13:30, aktualizacja: 19.07.2013 15:30

Z pewnością każdy z nas sięga po smartfona przynajmniej kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Byłoby miło dostawać pieniądze za każde odblokowanie ekranu, prawda? Cóż, już nie są to tylko złudne marzenia, ale rzeczywistość. Poznajcie aplikację Locket.

Program ten jest alternatywnym ekranem blokady na Androida, dzięki któremu po każdym (prawie) odblokowaniu ekranu na konto użytkownika wpływa 1 cent. W czym tkwi haczyk? Oczywiście w spersonalizowanych reklamach, które przejmują lockscreen telefonu. W dolnej części ekranu widoczny jest suwak, którego przesunięcie w lewo pozwala na zapoznanie się z promowaną ofertą, a przesunięcie w prawo odblokowuje ekran. Istotne jest jednak, że bez względu na wykonaną czynność użytkownik i tak zarobi pieniądze.

Locket
Locket

Naturalnie nie mogło zabraknąć kilku ograniczeń - przede wszystkim zarobić w ten sposób można jedynie 3 centy na godzinę. Myślę jednak, że osoby, które często sięgają po smartfona, spokojnie zyskają 30 centów dziennie, co daje 9 dolarów w miesiącu (ok. 30 zł). Kokosów z tego więc raczej nie będzie, ale spokojnie wystarczy chociażby na kilka piw czy spory pakiet internetowy.

Bardziej dotkliwe dla nas ograniczenie jest natury regionalnej. Usługa znajduje się obecnie w fazie beta i obejmuje wyłącznie Stany Zjednoczone. Czy kiedyś trafi do nas? Nawet jeśli nie, to myślę, że i tak doczekamy się na naszym rynku odpowiednika. Oczywiście przy założeniu, że taki model biznesowy się przyjmie.

Gdy pierwszy raz przeczytałem o tym projekcie, oczyma wyobraźni widziałem irytujące i paskudne banery, które zasłaniają cały ekran blokady. Okazuje się jednak, że może to wyglądać nieco inaczej, gdyż ze screenshotów zamieszczonych w Google Play wynika, że interfejs aplikacji jest schludny i minimalistyczny. Poza tym twórcy najwidoczniej dokładają wszelkich starań, żeby także wyświetlane reklamy były jak najmilsze dla oka.

Locket
Locket

Na YouTubie pojawiają się już pierwsze filmy ukazujące aplikację Locket w akcji. Na jednym z nich widać ekran blokady przyozdobiony plakatem filmowym, co wygląda - moim zdaniem - nie najgorzej.

fot. youtube.com
fot. youtube.com

Przesunięcie palca w lewo w tym wypadku spowoduje wyświetlenie zwiastuna filmu.

[solr id="komorkomania-pl-155470" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3957,facebook-home-na-razie-mozecie-go-sobie-darowac" _mphoto="home-1-155470-270x119-pn-bd71c82.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4079[/block]

Jeśli producent przez cały czas będzie czuwał nad estetyką reklam, to aplikacja może zdobyć niemałą popularność. Poza korzyściami finansowymi, minimalistyczny ekran blokady z ładnymi grafikami, które odświeżają się co kilka godzin, może być dla użytkowników po prostu atrakcyjny wizualnie. Ciekaw jestem, czy ta (lub podobna) usługa zawita kiedyś do naszego kraju.

A Wy oddalibyście swój ekran blokady reklamodawcom?

Źródło: EngadgetYouTubeYouTube

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)