A jednak - Google otwiera własny salon w Nowym Jorku

A jednak - Google otwiera własny salon w Nowym Jorku

Zmodyfikowane zdjęcie z pixabay.com
Zmodyfikowane zdjęcie z pixabay.com
Miron Nurski
07.10.2016 14:10, aktualizacja: 10.10.2016 14:25

Strategia "być jak Apple" wchodzi na zupełnie nowy poziom.

Apple utrzymuje niemal 500 salonów Apple Store rozsianych po całym świecie. W krajach, w których Apple Store'ów nie ma (np. w Polsce), działa program Premium Reseller. Tacy sprzedawcy "zostali uznani przez firmę Apple za zapewniających najwyższy poziom obsługi klienta, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań, serwisu i wsparcia Apple". Sporo osób ceni sobie Apple Store'y za przyjemną atmosferę czy fachową obsługę, która doradzi przy zakupie, pomoże z ewentualnym problemem czy nawet doładuje telefon.Google natomiast na chwilę obecną ogranicza się do sprzedaży online oraz korzystania z sieci dystrybucji partnerów.

Google jest oczywiście świadom tego, że brak własnych salonów nie przystoi firmie, która chce się pozycjonować na markę premium.

Pierwszy salon Made By Google zostanie otwarty już 20 października

Produkty Google'a będzie można obejrzeć i kupić na nowojorskim Manhattanie. W sklepie oddalonym skądinąd raptem o 5 km od najsłynniejszego Apple Store'a na świecie.

Apple Fifth Avenue
Apple Fifth Avenue© Apple

W sklepie będzie można znaleźć zapewne nie tylko smartfony, ale i Chromebooki i tablety z linii Pixel, gogle Daydream View oraz Chromecasty, routery i Google Home.

To zapewne nie ostatni salon Google'a

Podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości stacjonarne sklepy pojawią się też w Londynie, Berlinie czy Sydney. Do blisko 500 salonów Apple'a droga jeszcze daleka, ale nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli Google naprawdę chce być marką premium, bez własnych salonów się nie obejdzie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)