A jednak. LG chce zająć się sprzedażą iPhone'ów, choć nie wszystkim się to podoba

A jednak. LG chce zająć się sprzedażą iPhone'ów, choć nie wszystkim się to podoba

A jednak. LG chce zająć się sprzedażą iPhone'ów, choć nie wszystkim się to podoba
Miron Nurski
20.07.2021 14:15, aktualizacja: 20.07.2021 16:24

"Jeżeli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich".

W czerwcu pojawiły się wieści jakoby LG prowadziło z Apple'em rozmowy na temat dystrybucji iPhone'ów w salonach LG Best Shop w Korei Południowej. Po zamknięciu działu mobilnego LG zwolniła się część sklepowych półek, na które dotychczasowa konkurencja miała ostrzyć sobie zęby.

Pomysł ten nie spodobał się jednak Krajowemu Stowarzyszeniu Dystrybucji Komunikacji Mobilnej. Zdaniem urzędników, sprzedaż urządzeń innej marki we własnych salonach naruszałaby warunki podpisanego wcześniej porozumienia między dystrybucjami.

LG chce jednak mimo wszystko rozpocząć sprzedaż iPhone'ów

Tak przynajmniej wynika z informacji, do których dotarł serwis Herald Economic Daily. Decyzja ta miała zostać podyktowana opinią organów regulacyjnych, które uznały, że zamknięcie przez LG działu mobilnego może otworzyć drogę do renegocjacji wcześniejszych ustaleń z dystrybutorami.

Już w sierpniu w ok. 400 rozsianych po Korei Południowej firmowych salonach LG Best Shop mają się pojawić nie tylko iPhone'y, ale i iPady oraz Apple Watche.

Apple był ponoć zainteresowany umieszczeniem w sklepach LG także komputerów Mac. Koreańczycy mieli jednak stanowczo odrzucić tę propozycję, najpewniej z uwagi na fakt, że wciąż rozwijają własną linię laptopów LG Gram.

Według danych StatCauntera, w czerwcu podium najpopularniejszych producentów smartfonów w Korei Południowej obejmowało kolejno Samsunga (63 proc.), Apple'a (27 proc.) oraz LG (6 proc.). Dwie pierwsze marki rywalizują o odbicie udziałów tej ostatniej. Apple już wcześniej dopłacał klientom LG za przesiadkę.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)