A jednak nano-SIM...

A jednak nano-SIM...

Porównanie tacek w iPhone 4S i 5 (fot. nowherelse)
Porównanie tacek w iPhone 4S i 5 (fot. nowherelse)
Krzysztof Sylwerski
11.08.2012 07:30, aktualizacja: 11.08.2012 09:30

Czym bliżej premiery nowego telefonu z logiem nadgryzionego jabłka, tym więcej wiemy na jego temat. Tym razem francuski serwis NoWhereElse opublikował bardzo dobrej jakości zdjęcia, z których wynika, że zmniejszona zostanie tacka na kartę SIM. Oznacza to wprowadzenie nowego standardu określanego jako nano-SIM.

[solr id="komorkomania-pl-118206" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5905,sprawa-sadowa-apple-i-samsunga-cupertino-przechodzi-do-ciezkiej-artylerii-2" _mphoto="samsung-vs-apple-bt-1182-d5809b9.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2491[/block]

Gdy w czerwcu 2010 roku Apple zdecydowało się na zmniejszenie stosowanych dotychczas miniSIM-ek świat chcąc się przystosować zaczął wymieniać swoje karty. Miniaturyzacja przyjęła się także u innych producentów. Efektem tego jest stosowanie odpowiednich gniazd w innych high-endach jak w Nokii Lumia 800, HTC One X oraz Samsungu Galaxy S III.

Porównanie tacek w iPhone 4S i 5 (fot. nowherelse)
Porównanie tacek w iPhone 4S i 5 (fot. nowherelse)

Najwyraźniej po 2 latach od tego wydarzenia fanom iSprzętu znowu przyjdzie pokwapić się do operatorów, by móc w pełni korzystać z urządzenia firmy z Cupertino. Zdjęcia pokazują, że micro-SIM nie zmieści się do tacki, która ma pochodzić z niezaprezentowanego jeszcze iPhone’a. Część jest o wiele węższa od swojej poprzedniczki. Co za tym idzie musimy się przygotować na erę nano-SIM.

Rozmiar karty nano-SIM to 12 na 9 milimetrów jest więc o krótsza o 3 mm wzdłuż i wszerz od kart micro-SIM oraz prawie 4 razy mniejsza od najpopularniejszych obecnie mini-SIM. Największymi przeciwnikami wprowadzenia nowego standardu były RIM, Nokia oraz Motorola. Producenci mieli wiele obaw przed rozwiązaniem forsowanym przez Apple, jednak ETSI zatwierdziło propozycję zgłoszoną przez niemieckie przedsiębiorstwo Giesecke&Devrient.

[solr id="komorkomania-pl-118216" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5915,samsung-pracuje-nad-tabletem-z-retina" _mphoto="zaznaczenie-010-117961-2-04b04b2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2492[/block]

Porównanie tacek w iPhone 4S i 5 (fot. nowherelse)
Porównanie tacek w iPhone 4S i 5 (fot. nowherelse)

Moim skromnym zdaniem Apple zaczyna "kombinować jak koń pod górę". Czy wg Was nowe karty nano-SIM rzeczywiście pozwolą zaoszczędzić mnóstwo miejsca w telefonach? Czy Apple zyska na wprowadzeniu tego pomysłu w życie? A może tylko zniechęci potencjalnych nabywców? Przekonamy się o tym wraz z premierą szóstej generacji iPhone'a we wrześniu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)