A jednak. Samsung przesuwa premierę Galaxy Folda

A jednak. Samsung przesuwa premierę Galaxy Folda

A jednak. Samsung przesuwa premierę Galaxy Folda
Miron Nurski
23.04.2019 09:07, aktualizacja: 23.04.2019 11:07

Problem z psującymi się Galaxy Foldami jest na tyle poważny, że Samsung postanowił przesunąć start sprzedaży.

Przypomnijmy: Galaxy Fold, którego sprzedaż w USA miała ruszyć 29 kwietnia, trafił do rąk pierwszych recenzentów. Część egzemplarzy uległa uszkodzeniu w ciągu dwóch pierwszych dni. Niektóre z winy użytkowników (zdjęcie folii ochronnej, której zdejmować się nie powinno), ale nie wszystkie.

Początkowo Samsung przekonywał, że egzemplarze testowe pochodzą z innej partii produkcyjnej niż sprzedażowe, dlatego wydarzenia nie miały wpłynąć na premierę. Ostatecznie firma postanowiła dać sobie nieco więcej czasu.

Galaxy Fold: Samsung opóźnia wprowadzenie składanego smartfonu na rynek

W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Samsung:

Wstępne wnioski z analizy zgłoszeń dotyczących ekranu wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu.

Podejmiemy działania, by jeszcze lepiej zabezpieczyć ekran. Dodatkowo upewnimy się, aby informacja dotycząca ochrony oraz korzystania z ekranu, w tym warstwy ochronnej, była dla użytkowników jasna i czytelna, tak by konsumenci mogli w pełni wykorzystać potencjał Galaxy Fold.

Na razie nie wiadomo, kiedy telefon ponownie wyląduje na półkach sklepowych. Nową datę premiery Samsung ma ujawnić w ciągu kilku tygodni.

Tyle dobrego, że Samsung wyciągnął lekcje ze wcześniejszych problemów

Samsung wstrzymuje premierę długo oczekiwanego produktu - skojarzenia z Galaxy Note'em 7 nasuwają się same. Tylko że w mojej ocenie skala oraz waga problemu są jednak mimo wszystko inne.

Z Note'em Samsung dał ciała po całości. Do klientów trafiły wadliwe egzemplarze, a pierwsze próby gaszenia pożaru sprawiły, że ogień rozprzestrzenił się jeszcze bardziej (wybaczcie zbyt oczywiste porównanie). Gdy pierwsze smartfony zaczęły wybuchać, Samsung ruszył z programem wymiany oraz zwiększył zamówienia na akumulatory u drugiego dostawcy, co sprawiło, że i ten wprowadził do obiegu felerne baterie.

Galaxy Fold nie trafił jeszcze do klientów, a jedynie testerów. Owszem, błędy konstrukcyjne wyszły na jaw późno, ale na szczęście nie za późno.

Co oczywiście nie oznacza, że problem nie istnieje

To mimo wszystko spora wpadka wizerunkowa. Premiera przełomowego i oczekiwanego od lat smartfonu została odwołana z powodu wady niedopracowania komponentu, który powinien być dopieszczony najbardziej - ekranu.

Co gorsza, jako że mówimy o zupełnie nowej kategorii produktów, wszelkie problemy techniczne mogą sprawić, że klienci będą podchodzić nieufnie nie tylko do tego jednego modelu, ale i składanych smartfonów w ogóle.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)