abcNotes – recenzja

abcNotes – recenzja

abcNotes – recenzja
Zbyszek Kowal
21.09.2011 05:53, aktualizacja: 21.09.2011 07:53

Klasyczny ołówek z kartką papieru do zapisywania ważnych informacji jest w odwrocie. Nowoczesny gentleman notuje ważne informacje na swoim smartfonie za pomocą rysika oraz specjalnej aplikacji. Taki zapis nie musi być jednak pozbawiony wyglądu klasycznej kartki. W szczególności gdy korzysta się z aplikacji abcNotes.

Czy pamiętacie, kiedy ostatni raz zapisaliście coś na kartce przy pomocy ołówka? Ja, przyznam szczerze, mam z tym problem. Gdyby nie podpisy na różnych umowach lub dokumentach, to zapewne zapomniałbym również o długopisie.

Ważne informacje zazwyczaj zapisuje się na komputerze w postaci różnych plików tekstowych. W przypadku tabletów oraz smartfona przydatne są aplikacje, które w prosty sposób pozwalają na stworzenie listy zakupów czy też notowanie krótkich informacji.

Ekologiczne rozwiązanie dla notatek

W iPhonie jest już aplikacja do robienia notatek. Do prostych zadań w zupełności wystarczy. Jeżeli jednak oczekujecie nieco więcej od tego typu programów, to abcNotes od ALSEDI Group będzie mądrym wyborem. Zwłaszcza gdy Wasze poczucie piękna jest niezaspokojone przez natywną aplikację Apple’a.

Obraz

abc Notes - Checklist & Sticky Note Application (bo tak brzmi pełna nazwa programu) to aplikacja pozwalająca tworzyć wirtualne pulpity, na których można przylepiać karteczki papieru. Na tych karteczkach zapisuje się informacje, dzięki czemu później urządzenie przypomina tablicę korkową z różnokolorowymi notatkami.

Dla ekranu trzeba wybrać tło (do wyboru 88 podkładów), które pozwoli w łatwy sposób przełączać się pomiędzy pulpitami – maksymalnie może być ich 15. Co ciekawe, raz stworzony pulpit po synchronizacji iPada z iPhone'em umożliwia przeglądanie zapisków na obu urządzeniach jednocześnie.

Obraz

To co w abc Notes jest najciekawsze, to bardzo szeroka customizacja karteczek. Mogą to być postrzępione kartki papieru, ładnie wycięte kolorowe kartoniki lub wytargane z brulionu kartki. Wybór jest bardzo szeroki, do dyspozycji bowiem oddano 45 różnych „skórek” dla notatek. Dodatkowo każdą karteczkę można przyozdobić jedną ze 115 ikonek, co daje naprawdę ogromne pole do popisu.

Ogromny wybór „skórek” dla karteczek

Kartki na pulpicie mogą być umieszczane w dowolnej części ekranu. Karteczkę można pomniejszyć lub powiększyć, swobodnie obracać, kopiować lub usuwać. Pomyślano nawet o wysyłaniu notatek e-mailem, gdyby użytkownik chciał na przykład przekazać żonie listę zakupów do zrobienia.

Obraz

Wprowadzany z wirtualnej klawiatury tekst w łatwy sposób można zamienić w klasyczną listę rzeczy do zrobienia, a następnie wstawić do niej pole dla popularnych „ptaszków”. Wielbiciele odhaczania kolejnych zadań z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Obecnie ta uniwersalna aplikacja jest dostępna w promocyjnej cenie trzech dolarów. Jeżeli szukaliście aplikacji do notowania, to abc Notes jest dobrym wyborem. Oczywiście, niejedynym w App Store. Zatem ostateczna decyzja, jak zwykle, należy do Was.

[plus] Ogromna liczba skórek i podkładów

[plus] Prosty i intuicyjny interfejs

[plus] Synchronizacja pomiędzy urządzeniami

[minus] Brak orientacji poziomej w iPhonie

[minus] Cena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)