Ac1dSn0w - nowy sposób na jailbreak iOS 5/iOS 5.0.1

Ac1dSn0w - nowy sposób na jailbreak iOS 5/iOS 5.0.1
Krystian Bezdzietny

27.11.2011 17:57, aktual.: 27.11.2011 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko panowie z Chronic Dev Teamu zaczęli działać, ale także ci z PwnDevTeam. Chwilę po tym jak udostępniono Chronic-Dev Crash Reporter, na rynku pojawił się Ac1dSn0w, czyli całkiem nowy sposób deweloperów z PwnDevTeam na odblokowanie softu iZabawek.

Nie tylko panowie z Chronic Dev Teamu zaczęli działać, ale także ci z PwnDevTeam. Chwilę po tym jak udostępniono Chronic-Dev Crash Reporter, na rynku pojawił się Ac1dSn0w, czyli całkiem nowy sposób deweloperów z PwnDevTeam na odblokowanie softu iZabawek.

Trudno powiedzieć, po co udostępniono to narzędzie, skoro nie wprowadza ono niczego, czego nie było dotychczas, jednak na możliwość wyboru nie ma co narzekać. Oby tylko Ac1dsn0w był aktualizowany na bieżąco, a nie umarł śmiercią naturalną.

Ac1dSn0w pozwala wykonać jailbreak w iPhonie 4, iPhonie 3GS, iPadzie oraz iPodzie touch 4G - najnowszy iPad 2 oraz iPhone 4S na razie nie są wspierane. Niestety, odblokowanie odbywa się w trybie tethered, co oznacza, że do uruchomienia urządzenia do jego wcześniejszym wyłączeniu potrzebne będą komputer i program Ac1dSn0w lub redsn0w. Aplikacja na razie dostępny jest tylko dla użytkowników Mac OS, jednak zapowiedziano, że wersja na Windowsa także się pojawi. Aktualnie trwają nad nią prace.

Dzięki Ac1dSn0w nie tylko można odblokować oprogramowanie, ale też skorzystać z takich funkcji, jak Boot Tethered czy wychodzenie z trybu Recovery. Docelowo Ac1dSn0w ma pozwalać na zdalny jailbreak, tworzenie własnych plików .IPSW z oprogramowaniem czy nawet zdalne wykonywanie iRecovery. Na razie jest w fazie beta i oferuje wyłącznie podstawową funkcjonalność, czyli odblokowywanie i ewentualne uruchamianie urządzeń tethered.

Ac1dSn0w można już teraz pobrać za pośrednictwem prywatnego serwera PvnDevTeamu. Jeżeli chcesz za jego pomocą odblokować oprogramowanie, postępuj według zamieszczonych niżej instrukcji instrukcji:

  • uruchom program Ac1dSn0w;
  • podłącz urządzenie do komputera (tak, aby system je wykrył), a następnie je wyłącz;
  • naciśnij przycisk Show Assistant, aby pomyślnie wprowadzić urządzenie w tryb DFU;
  • naciśnij przycisk Jailbreak;
  • poczekaj, aż program wykona stosowne operacje, po czym nastąpi restart urządzenia;
  • ponownie aktywuj tryb DFU i wybierz opcję Tethered Boot, aby uruchomić urządzenie.

Po tym Cydia powinna zostać normalnie zainstalowana. Jeżeli ktoś jest niedoświadczony i jailbreak to dla niego czarna magia, lepiej, aby skorzystał ze sprawdzonych rozwiązań odblokowywania, czyli z programów redsn0w lub sn0wbreeze. Pierwszy z nich jest dostępny dla Maca i Windowsa, a drugi wyłącznie dla okienek. Nim Ac1dSn0w zdąrzy się dotrzeć na jailbreakowym rynku, jeszcze trochę czasu minie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)