Acer Liquid: test platformy Android

Acer Liquid: test platformy Android29.01.2010 20:50
Paweł Żmuda

Redaktorzy serwisu pocketnow postanowili przyjrzeć się z bliska smartfonowi Acer Liquid. Na celownik wzięto jednak nie samo codzienne korzystanie z telefonu. Komórka posłużyła do testów oprogramowania oraz wytrzymałość baterii. Popatrzmy na wideo prezentujące dziecko Acera oparte o system Android.

Acer Liquid wyposażono w 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480x800 pikseli, 512MB pamięci ROM oraz 256 MB RAMu. Komórka posiada także wejście na standardowe słuchawki (jack 3,5mm). We wnętrzu Liquida znajdziemy baterię o pojemności 1350 mAh. Nad pracą urządzenia czuwa standardowy system Android w wersji 1.6 z kilkoma dodatkami od producenta. Jakimi? Jedną z różnic jest dodatkowy widget multimedia na ekranie głównym, który pozwala na proste zarządzanie zdjęciami, filmami oraz muzyką. Kolejnym udogodnieniem jest całkiem ciekawy odtwarzacz NemoPlayer. Na szczególną uwagę zasługuje także menedżer aplikacji dograny przez firmę Acer. Liquid pozwala nam na podgląd ostatnio używanych aplikacji w pełnowymiarowym oknie.

Niestety, tajwański telefon nie jest zintegrowany z sieciami społecznościowymi tak mocno, jak pozostałe Androidy, więc użytkownicy Facebooka czy Twittera muszą zainstalować wybrane widgety samodzielnie. Kolejną z wad jest konieczność dokupienia dodatkowej aplikacji do obsługi Microsoft Exchange, takiej jak chociażby TouchDown kosztująca 20 dolarów.

Komórka została wyposażona w standardową przeglądarkę internetową, która dobrze radzi sobie z zasobami sieci Web, mimo to, że zamontowany wewnątrz procesor Snapdragon o taktowaniu 1GHz został skręcony do 768MHz. Irytujący może być jednak brak wsparcia dla technologii multitouch.

Bateria Liquida została porównana do tej zastosowanej w telefonie HTC HD2. Przy intensywnym korzystaniu z komórki, Acer potrzebuje zaledwie czterech ładowań tygodniowo, co jest całkiem niezłym wynikiem. Na długą pracę baterii ma jednak wpływ wspomniana wcześniej modyfikacja procesora. Popatrzmy na sam klip wideo:

Wśród zalet telefonu, redaktorzy pocketnow wymieniają jego cenę oraz płynność działania i dobrą obsługę multitaskingu. Cena nie jest jednak dla nas zbyt przekonywującym argumentem. Telefon kosztuje w Polsce około 1900 złotych, jednak czasem można znaleźć aukcję lub oferty sklepów oscylujące w granicach 1400 zł, co czyni Liquida całkiem ciekawą pozycją dla fanów Androida.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)