Acer: połowa modeli z Androidem?

Acer: połowa modeli z Androidem?02.10.2009 12:00
Paweł Żmuda

Po tym jak Acer rozpoczął sprzedaż smartfonów, wszystko wskazuje na to, że jako kolejna firma na rynku, główne zainteresowanie firmy skupi się na urządzeniach opartych o system Android. Jak głoszą nieoficjalne informacje, nawet połowa sygnowanych logiem Acera telefonów, które trafią do sklepów w 2010, będzie oparta właśnie o Androida.

Według nieoficjalnych doniesień, Acer będzie współpracować z firmami takimi jak Compal Communications oraz Inventec Appliances. Przedsprzedaż pierwszego Andorida od Acera, noszącego oznaczenie A1 już się rozpoczęła. Urządzenie ma trafić do sklepów jeszcze w listopadzie 2009 roku. Wkrótce do sklepów trafią także telefony oparte o Windows Mobile, noszące oznaczenia F1, L1 C1/E1, jednak oficjalne daty sprzedaży nie są znane. Nieoficjalne źródła donoszą jednak, że komórek możemy spodziewać się jeszcze przed końcem tego roku.

Po raz kolejny pojawiają się informacje o tym, że dany producent telefonów ma zamiar skupić się na Androidzie. Tak było już w wypadku Motoroli.Platforma ta jest niezwykle popularna, co czyni ją tym samym bardzo dochodową. Jeśli jednak wszyscy masowo rozpoczną produkcję Androidów, czy to nie stanie się najzwyczajniej nudne?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)