Activision wprowadza mikrotransakcje do Call of Duty: Black Ops Zombies

Activision wprowadza mikrotransakcje do Call of Duty: Black Ops Zombies06.02.2012 06:33
Activision wprowadza mikrotransakcje do Call of Duty: Black Ops Zombies
Zbyszek Kowal

Czy się to komuś podoba, czy też nie, funkcja in app purchase stała się najbardziej pożądaną przez producentów gier formą płatności. Firma Activision daje sygnał dla pozostałych developerów, że właśnie nadszedł czas na mikrotransakcje.

W App Store daje się zauważyć nowy trend, który zapowiadano już jakiś czas temu. Niemal każda dobra gra zawiera w sobie możliwość dokupienia czegoś w aplikacji za dodatkowe pieniądze. Niektórzy, jak Gameloft czy Glu Mobile, posuwają się nawet do tworzenia darmowych produkcji, których głównym zadaniem jest wyciagnięcie dolarów od graczy.

Call of Duty: Black Ops Zombies do niedawna był tylko dość drogim shooterem w App Store. Od kilku dni jest również aplikacją, która pozwala na zakup punktów wewnątrz gry. Wachlarz możliwości jest dość szeroki. Począwszy od jednego dolara, a skończywszy na 50 zielonych banknotach. Na szczęście oprócz mikrotransakcji dodano również dwa nowe rodzaje broni do eksterminacji zombiaków: Ray gun oraz Monkey bomb.

O ile jednak model freemium pozwala zagrać na początku w grę za darmo, o tyle Black Ops Zombies to produkcja kosztująca 7 dolarów w App Store. Czy płacąc taką kwotę za grę na iPhone’a, oczekiwalibyście jeszcze mikrotransakcji? Moim zdaniem Activision lekko przesadza.

Źródło: Touch Arcade

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)