Photoshop Camera już do pobrania. To aplikacja aparatu z genialnymi filtrami AI

Photoshop Camera już do pobrania. To aplikacja aparatu z genialnymi filtrami AI
Patryk Korzeniecki

12.06.2020 15:08, aktual.: 12.06.2020 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Totalna podmiana tła, kolorów i korekcja twarzy - takimi bajerami kusi nas Adobe w aplikacji Photoshop Camera. Firma określa ją jako "aparat marzeń".

Apka Photoshop Camera wprawdzie została zaprezentowana kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz wyszła z fazy testów beta. Przypomnijmy, dlaczego to nie jest zwykła aplikacja aparatu.

Adobe Photoshop Camera intensywnie wykorzystuje AI

Sztuczna inteligencja może być dla niektórych nieco oklepana. Producenci dodają ją gdzie tylko się da: do telefonów, aparatów cyfrowych (np. w Sony A9 do śledzenia oczu ludzi i zwierząt) a nawet szczoteczek do zębów. Korzysta z niej też wiele systemów mobilnych, które wykorzystują AI do optymalizacji pracy systemu czy obróbki zdjęć.

Adobe Photoshop Camera również z niej korzysta. W przypadku tego programu nie jest to jednak proste podbicie kolorów bazujące na wykrytym temacie zdjęcia - jego działanie opiera się na inteligentnych filtrach.

Obraz
Obraz;

Adobe Photoshop Camera potrafi totalnie przekształcić to, co widzi aparat w czasie rzeczywistym. Przykład? Wyobraź sobie, że wykonujesz zdjęcie gór. Możesz podmienić chmury, zamienić zdjęcie w impresjonistyczny obraz, a nawet zmienić porę dnia, modyfikując kolory i dodając w tle księżyc. Oczywiście dzieje się to z automatu.

Adobe Photoshop Camera ponadto dobrze sprawdzi się także przy portretach, zwłaszcza że automatycznie koryguje zniekształcenia twarzy. Pozwala też na bezpośrednie załadowanie zdjęć do mediów społecznościowych.

Obraz

Adobe Photoshop Camera zrobiła na mnie duże wrażenie nie tylko ze względu na pomysłowość, ale także na jakość oferowanych filtrów. Wprawdzie tryb portretowy zbyt nadgorliwie rozmywa obszar wokół twarzy, jednak podmiana nieba i reszta filtrów działa całkiem zacnie.

W końcu to Adobe - firma, która stworzyła jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów do manipulacji obrazu. Mowa oczywiście o Photoshopie, który możecie pobrać zarówno na komputer, jak i iPada.

Adobe musi jednak popracować nad wydajnością - aplikacja potrafi klatkować nawet na wydajniejszych smartfonach.

Adobe Photoshop Camera możecie pobrać na urządzenia z systemem Android i iOS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)