Age of Empires: Castle Siege - odpowiedź Microsoftu na Clash of Clans

Age of Empires: Castle Siege - odpowiedź Microsoftu na Clash of Clans

Age of Empires: Castle Siege - odpowiedź Microsoftu na Clash of Clans
Zbigniew Kowal
29.09.2014 11:49, aktualizacja: 29.09.2014 13:53

Użytkownicy telefonów i tabletów pracujących na WP nie mogą zagrać w najpopularniejszą grę mobilną na świecie. Ekipa Supercell nie opublikowała bowiem Clash of Clans w Windows Store. Microsoft stara się jednak łatać tego typu multimedialne dziury w swoim sklepie, wydając Age of Empires: Castle Siege.

Fani WP wielokrotnie prosili Supercell o opublikowanie Clash of Clans również na ich system mobilny, jak na razie jednak petycja pod którą podpisało się ponad 1600 użytkowników nie przyniosła zamierzonego skutku. Być może temat w końcu umrze śmiercią naturalną, za sprawą Age of Empires: Castle Siege.

412087415948444204

Microsoft postanowił wykorzystać popularną markę do stworzenia klona Clash of Clans właśnie. Zadaniem gracza jest budowa własnej osady, zdolnej do odpierania ataków innych graczy oraz produkowania jednostek oblężniczych dla własnych rajdów na inne osady. Zgodnie zasadami Age of Empires, najpierw jednak musimy wybrać jedną z kilku dostępnych cywilizacji.

W oryginalne wysyłało się robotników do lasu, aby wycinali drzewo niezbędne do przeskoku technologicznego w inną erę rozwoju cywilizacji. W Castle Siege po prostu budujemy tartak, który produkuje odpowiednia ilość surowca na godzinę. Nasze ofensywne działania mogą być wspierane przez herosów (Saladyn, Ryszard Lwie Serce, Joanna d’Arc) znanych z gry Age of Empires. Naturalnie rodzaj bohatera zależy od wyboru frakcji.

Oprawa graficzna stoi na bardzo wysokim poziomie, a ilość jednostek biorących udział w oblężeniu zamku jest naprawdę imponująca. Szczerze mówiąc, żałuje że Age of Empires: Castle Siege jest dostępny tylko w Windows Phone Store. Z przyjemnością pograłbym w ten tytuł na swoim iPadzie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)