Akcja Orange: Stary telefon ciągle w cenie

orange-logo
orange-logo
Katarzyna Pura

04.12.2009 18:00, aktual.: 04.12.2009 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć Orange postanowiła wyjść naprzeciw problemowi starych, zalegających w szufladach telefonów komórkowych. Każdy, kto przyniesie działającą komórkę do jednego z trzech salonów biorących udział w akcji, może otrzymać za nią minimum 50 zł. Główne hasło przyświecające skupowaniu słuchawek, to "Stary telefon ciągle w cenie".

Zostawiając w salonie swój stary, działający telefon, nie zyskujemy tylko my otrzymując za niego pieniądze, lecz także pomagamy środowisku naturalnemu. Nie wszyscy wiemy, że wyrzucane na śmietnik komórki są poważnym dla niego zagrożeniem. Są one składowiskiem metali ciężkich, przede wszystkim ołowiu i rtęci, które mogą skazić nawet 400 litrów wody lub 1 m3 gleby.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest recykling. Pozwala na zutylizowanie niebezpiecznych składników tak, by nie zanieczyszczały środowiska. Zmniejsza też ilość odpadów na wysypiskach. W ten sposób można także uzyskać surowce dla przemysłu bez konieczności ich wydobycia.

Orange skupuje działające telefony wszystkich producentów oraz we wszystkich sieciach komórkowych. Niedziałające modele również można zostawić w punktach operatora, lecz nieodpłatnie.

W trzecim punkcie regulaminu zostało dokładnie określone, jakie telefony można oddawać na skup w salonach Orange: "Skupowane będą wyłącznie sprawne modele telefonów, znajdujące się w cenniku telefonów, stanowiącym załącznik numer 2 do niniejszego regulaminu. Za telefon sprawny uważa się aparat spełniający następujące warunki:

  • włącza się i poprawnie działa;
  • ma nieuszkodzony wyświetlacz;
  • nie ma wyraźnych mechanicznych uszkodzeń zewnętrznych, dopuszczalne są ślady normalnej eksploatacji;
  • posiada sprawną baterie."

Akcja pod hasłem „Stary telefon ciągle w cenie" prowadzona będzie wyłącznie w trzech salonach Orange:

  • w Warszawie przy Al. Niepodległości 34/40,
  • we Wrocławiu przy Pl. Piłsudskiego 13,
  • w Chorzowie przy ul. Wolności 29.

Regulamin usługi "Sprzedaj telefon" oraz cennik telefonów skupowanych przez Orange możecie znaleźć na stronie operatora.

Źródło: TelixOrange

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)