Akcje Apple'a rekordowe. To nadal najbogatsza firma świata

Akcje Apple'a rekordowe. To nadal najbogatsza firma świata

Akcje Apple'a rekordowe. To nadal najbogatsza firma świata
Łukasz Skałba
29.03.2017 13:14, aktualizacja: 29.03.2017 15:14

Akcje firmy Apple jeszcze nigdy nie były tak wysokie. Wczoraj osiągnęły poziom 143,80 dolarów, co oznacza, że żadna inna firma nie może się pod tym względem równać z gigantem z Cupertino.

Apple nie sprzedaje najwięcej, ale pod względem zarabiania pieniędzy nadal nie ma sobie równych. Akcje koncernu osiągnęły wczoraj 143,80 dolarów. Jest to nie tylko najwyższa wartość w historii Apple'a. W tym momencie, żadna inna firma nie może pochwalić się tak wysoką wartością giełdową.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku nastąpił split akcji Apple'a. Obecne 143,80 dolarów jest więc równoznaczne z wartością 1006,60 dolarów sprzed podziału.

Aby zobrazować potęgę okrętu rozpędzonego przez Steve'a Jobsa, warto przytoczyć kilka przykładów:

  • Od premiery iPhone'a w 2007 roku, akcje wzrosły o 763 proc.
  • Od premiery iPada w 2010 roku, akcje wzrosły o 346 proc.
  • Od śmierci Steve'a Jobsa pod koniec 2011 roku, akcje wzrosły o 166 proc.

Wartość firmy Apple w tym momencie to 754 miliardy dolarów. Czyni to jabłkowego giganta, najbogatszą firmą świata. Nie może się z nią równać nawet spółka Alphabet, do której należy Google. Jest ona bowiem warta "jedynie" 568 miliardów dolarów. Do Apple'a nie umywa się też Microsoft, który jest wart 505 miliardów dolarów.

Akcje jeszcze szybciej poszybują w górę?

Akcje Apple'a rosną niezależnie od okoliczności. Gdy stery przejął Tim Cook, inwestorzy nie stracili do firmy zaufania. Wtórne produkty czy brak innowacji? Nie przeszkadza to gigantowi z Cupertino w biciu kolejnych rekordów finansowych.

Obecny rok może być dla Apple'a wyjątkowo udany, gdyż po raz pierwszy od kilku lat, gruntowną przemianę przejdzie zarówno iPhone, jak i iPad. Zbliża się dziesięciolecie wprowadzenia na rynek tego pierwszego i właśnie z tej okazji, producent chce wprowadzić na rynek specjalną odsłonę smartfona z jabłuszkiem na obudowie.

412169730741895724
© Pixabay

Wiemy już o nim całkiem dużo. Wszystkie plotki wskazują na to, że sprzęt będzie wyposażony w bezramkowy ekran OLED i zupełnie nowy system zabezpieczeń biometrycznych. To bardzo potrzebna nowość, gdyż od iPhone'a 6, smartfon Apple'a zmienił się niewiele.

Równie ciekawie prezentują się doniesienia o nowym iPadzie Pro z ekranem o przekątnej 10,5 cali. Również ma to być konstrukcja bezramkowa. Aby tablety wróciły do łask klientów, Apple powinien dać konsumentom jakiś konkretny powód, aby tak się stało. Można więc bezpiecznie założyć, że jeśli Apple pracuje nad zupełnie nowym tabletem, będzie to urządzenie godne uwagi.

Dużo nowości przekłada się na wyższą sprzedaż, a ta, naturalnie, na wyższe wyniki finansowe i dalszy wzrost cen akcji i wartości firmy. Czy ten okręt kiedyś zwolni? Kiedyś pewnie tak, ale wszystko wskazuje na to, że nie stanie się to w najbliższym czasie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)