Możecie już aktualizować swoje Xperie spod znaku Z3 do Androida 5.0!

Możecie już aktualizować swoje Xperie spod znaku Z3 do Androida 5.0!30.03.2015 11:01
Możecie już aktualizować swoje Xperie spod znaku Z3 do Androida 5.0!
Źródło zdjęć: © Sony
Kamil Zawiślak

Sony na swoim blogu poinformowało dziś, że rozpoczyna aktualizowanie urządzeń z serii Xperia Z3 do najnowszej wersji Androida. Cóż, lepiej późno niż wcale, nieprawdaż?

Dobrze zaczyna się ten tydzień dla posiadaczy takich urządzeń, jak: Sony Xperia Z3, Z3 Compact i Z3 Tablet Compact, ponieważ już od dziś mają możliwość aktualizacji swoich sprzętów do Androida Lollipop!

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Sony rozpoczęło update Xperii w krajach nordyckich i nadbałtyckich. W końcu przyszła też kolei na Polskę. By dokonać aktualizacji potrzeba około 1,2 GB wolnego miejsca i jakieś 25 minut w zależności od wydolności połączenia internetowego.

Przyszły tydzień ma przynieść następną fazę aktualizacji, w której Lollipop ma zagościć na Xperii Z2 i Z2 Tablet. Posiadacze urządzeń spod znaku Xperii Z muszą poczekać jeszcze kilka kolejnych dni po Z2.

Sony tłumaczy też, dlaczego przygotowania lizaka zajęły tyle czasu. Według firmy chodziło o chęć dopasowania Androida 5.0 do wszystkich urządzeń z rodziny Xperia Z i sprawienie, by soft był wolny od błędów wieku dziecięcego.

Bartek trzy tygodnie temu nieco szerzej opisał problem braku aktualizacji dla modeli o innych oznaczeniach niż Z. Aczkolwiek według dzisiejszych doniesień:

Sony:

Dodatkowo ogłaszamy plany aktualizacji do Lollipop smartfonów Xperia T2 Ultra oraz Xperia C3.*

Gwiazdka w tym wypadku oznacza, że dostępność oprogramowania będzie zależna od wersji urządzenia oraz... operatora. A jakże.

Źródło: Sony (Twitter)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)