Możecie już aktualizować swoje Xperie spod znaku Z3 do Androida 5.0!

Możecie już aktualizować swoje Xperie spod znaku Z3 do Androida 5.0!

Możecie już aktualizować swoje Xperie spod znaku Z3 do Androida 5.0!
Źródło zdjęć: © Sony
Kamil Zawiślak
30.03.2015 11:01, aktualizacja: 30.03.2015 14:16

Sony na swoim blogu poinformowało dziś, że rozpoczyna aktualizowanie urządzeń z serii Xperia Z3 do najnowszej wersji Androida. Cóż, lepiej późno niż wcale, nieprawdaż?

Dobrze zaczyna się ten tydzień dla posiadaczy takich urządzeń, jak: Sony Xperia Z3, Z3 Compact i Z3 Tablet Compact, ponieważ już od dziś mają możliwość aktualizacji swoich sprzętów do Androida Lollipop!

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Sony rozpoczęło update Xperii w krajach nordyckich i nadbałtyckich. W końcu przyszła też kolei na Polskę. By dokonać aktualizacji potrzeba około 1,2 GB wolnego miejsca i jakieś 25 minut w zależności od wydolności połączenia internetowego.

Przyszły tydzień ma przynieść następną fazę aktualizacji, w której Lollipop ma zagościć na Xperii Z2 i Z2 Tablet. Posiadacze urządzeń spod znaku Xperii Z muszą poczekać jeszcze kilka kolejnych dni po Z2.

Sony tłumaczy też, dlaczego przygotowania lizaka zajęły tyle czasu. Według firmy chodziło o chęć dopasowania Androida 5.0 do wszystkich urządzeń z rodziny Xperia Z i sprawienie, by soft był wolny od błędów wieku dziecięcego.

Bartek trzy tygodnie temu nieco szerzej opisał problem braku aktualizacji dla modeli o innych oznaczeniach niż Z. Aczkolwiek według dzisiejszych doniesień:

Sony:

Dodatkowo ogłaszamy plany aktualizacji do Lollipop smartfonów Xperia T2 Ultra oraz Xperia C3.*

Gwiazdka w tym wypadku oznacza, że dostępność oprogramowania będzie zależna od wersji urządzenia oraz... operatora. A jakże.

Źródło: Sony (Twitter)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)