Aktualizacja Androidów linii Xperia już gotowa

Strona głównaAktualizacja Androidów linii Xperia już gotowa
02.02.2011 10:00
Aktualizacja Androidów linii Xperia już gotowa
Tomasz Hamryszak
Tomasz Hamryszak

Sony Ericsson rozpoczął wdrażanie nowego oprogramowania dla modeli X10, X10 mini, X10 mini pro oraz X8. Aktualizacja wnosi kilka drobnych usprawnień, a najbardziej ucieszą się z niej użytkownicy flagowego X10. Co przynosi ta wersja oprogramowania?

Jak poinformowano na oficjalnym blogu producenta, posiadacze telefonów Xperia z system Google’a już niedługo będą mogli zainstalować nowe oprogramowanie. W tym celu należy użyć programu PC Companion lub przeprowadzić instalację bezpośrednio na poziomie smartfona. Niestety, nie wprowadza ona nowej wersji Androida i niemal pewne jest, że oficjalnie nigdy się taka nie pojawi.

Sony Ericsson Xperia X10 po aktualizacji zostanie wyposażony w funkcję Pinch Zoom, która jest namiastką wielodotyku. Ekran flagowego smartfona będzie zdolny obsłużyć maksymalnie dwa punkty styku, co pozwoli na wygodne przeglądanie Internetu lub Google Maps.

Według producenta aktualizacja oprogramowania eliminuje wcześniejsze błędy telefonu oraz wnosi kilka usprawnień:

  • możliwość edycji plików wideo;
  • aktualizacja pakietu Moxier;
  • Moxier e-mail widoczny w Timescape;
  • drobne usprawnienia w Mediascape.

Aktualizacja jest rozłożona w czasie, więc niektórzy na nowy soft w swoich telefonie będą musieli poczekać nieco dłużej  - tradycyjnie dotyczy to głównie posiadaczy Xperii od operatorów. Obecny update jest najprawdopodobniej ostatnią ważniejszą partią oprogramowania, jakie udostępnia nam producent.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)