Aktualizacja do iOS 4.2.1 i jailbreak iPhone'a 4 z wykluczeniem aktualizacji modemu - poradnik

Aktualizacja do iOS 4.2.1 i jailbreak iPhone'a 4 z wykluczeniem aktualizacji modemu - poradnik

Aktualizacja do iOS 4.2.1 i jailbreak iPhone'a 4 z wykluczeniem aktualizacji modemu - poradnik
Krystian Bezdzietny
08.02.2011 15:51, aktualizacja: 08.02.2011 16:51

Jeśli posiadasz iPhone'a 4 i do tej pory nie wgrałeś oprogramowania iOS 4.2.1 ze względu na aktualizacje basebandu, to poniżej prezentujemy poradnik, z którym zainstalujesz iOS 4.2.1 bez aktualizacji modemu (wciąż będziesz mógł korzystać z ultrasn0w 1.2) oraz odblokujesz soft dzięki greenpois0n RC 5.

Grupa Chronic Dev Team niedawno udostępniła stosowne oprogramowanie, dzięki któremu na każdym urządzeniu z iOS 4.2.1 można przeprowadzić trwały (untethered) jailbreak. Niedawno na SIMblogu pojawił się poradnik, jak odblokować najnowsze oprogramowanie z wykorzystaniem zaprezentowanego niedawno greenpois0n RC 5. Poniższy poradnik jest przeznaczony dla właścicieli iPhone'ów 4 z blokadą SIM-lock, którzy chcą zainstalować i odblokować iOS 4.2.1 na swoich smartfonach, ale bez przeprowadzania aktualizacji modemu, co byłoby tożsame z ponownym nałożeniem wspomnianej wcześniej blokady.

Całą operację wykonujesz na własną odpowiedzialność. Jeśli postąpisz niezgodnie z instrukcją, możesz niechcący zaktualizować baseband iPhone'a, a to sprawi, że na czas nieokreślony pozostaniesz z ładnym przyciskiem do papieru.

Potrzebne są:

 • iPhone 4;
 • zainstalowany program iTunes 10;
 • dostęp do sieci WiFi;
 • plik .IPSW z oprogramowaniem iOS 4.2.1 (dostępny m.in. na stronie felixbruns.de);
 • program TinyUmbrella (dostępny na stronie thefirmwareumbrella.blogspot.com);
 • program greenpois0n (dostępny na stronie greenpois0n.com);
 • komputer z zainstalowanym systemem Windows lub Mac.

Poradnik:

 1. Pobierz na dysk twardy komputera plik z oprogramowaniem iOS 4.2.1 iPhone'a 4 oraz odpowiednią dla Twojego systemu wersję programu TinyUmbrella.
 2. Uruchom program TinyUmbrella i podłącz iPhone'a 4 do komputera.
 3. W sekcji Connected devices (lewa strona okna programu) kliknij swoje urządzenie, a następnie przycisk Save SHSH (prawa strona okna programu).
 4. Zakładając, że proces przebiegł pomyślnie i w oknie programu pojawiły się pobrane pliki SHSH, naciśnij przycisk Start TSS Server (miej na uwadze, że nie uruchomisz tego trybu, dopóki TinyUmbrella nie pobierze wszystkich plików SHSH).
 5. Jeśli TSS Server został pomyślnie aktywowany (powinien być dostępny przycisk Stop TSS Server), uruchom program iTunes.** Jeśli nie jesteś pewien, czy pomyślnie uruchomiłeś żądany tryb, nie przechodź dalej** - nieaktywny TSS Server podczas aktualizacji oprogramowania jest równoznaczny z wykonaniem aktualizacji basebandu.
 6. W zakładce iPhone'a kliknij na przycisku Odtwórz, trzymając lewy Shift (Windows) lub Control (Mac), następnie wskaż pobrany wcześniej plik z oprogramowaniem iOS 4.2.1.
 7. W tym momencie iTunes powinien wgrywać oprogramowanie iPhone'a, nie dokonując aktualizacji modemu. Jeśli po czasie pojawi się błąd 1013 i urządzenie utknie z logo iTunes na ekranie - nie martw się, wszystko jest w porządku. Jednak jeśli iTunes wystosował inny błąd niż 1013, to oznaka, że modem iPhone'a został zaktualizowany (najprawdopodobniej wskutek wcześniejszego nieaktywowania trybu TSS Server).
 8. Widząc iPhone'a z logo iTunes na ekranie, wprowadź urządzenie w tryb DFU. W tym celu przytrzymaj przyciski Power oraz Home, dopóki nie zobaczysz czarnego ekranu. Jeśli logo iTunes zniknie, trzymaj oba przyciski jeszcze przez około 2 s, po czym zwolnij przycisk Power i trzymaj Home przez około 15 s. Jeśli nie uda ci się wprowadzić iPhone'a w tryb DFU i pokaże się logo Apple, a następnie znów logo iTunes, to powtórz powyższą operację.
 9. Pobierz i uruchom program greenpois0n (link wyżej), po czym naciśnij w nim przycisk Prepare to DFU, a następnie jailbreak.
 10. Gdy greenpois0n wykona zadanie, iPhone zostanie pomyślnie uruchomiony, a na jego ekranie pojawi się niejaki Loader. Uruchom go i za jego pośrednictwem zainstaluj Cydię.
 11. Uruchom Cydię i zainstaluj program ultrasn0w 1.2 (repozytorium: http://repo666.ultrasn0w.com), aby wyłączyć blokadę SIM-lock.

Jeśli niechcący zaktualizowałeś modem, musisz czekać. Obecnie nie ma sposobu, który pozwoli ominąć blokadę SIM-lock.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)