Aktualizacja do Jelly Bean dla Galaxy S III już w październiku

Aktualizacja do Jelly Bean dla Galaxy S III już w październiku

Galaxy S III
Galaxy S III
Tomasz Nowak
12.09.2012 15:00, aktualizacja: 12.09.2012 17:00

Posiadacze Galaxy S III mogą powoli szykować swoje urządzenia na nadchodzącą aktualizację. Okazuje się, że już w październiku będą mogli cieszyć się Androidem 4.1 Jelly Bean.

Jakiś czas temu informowaliśmy o przeciekach dotyczących Androida Jelly Bean dla Galaxy S III. Można było wtedy zobaczyć, jak najnowsza wersja systemu Google'a będzie się sprawować na flagowcu Samsunga. Na szczęście na aktualizację nie będzie trzeba długo czekać. Po wewnętrznych testach zostanie ona wkrótce udostępniona.

Cieszy mnie, że Samsung tak szybko uporał się z dostosowaniem najnowszego Androida do swoich wymagań. Pozwala to sądzić, że poważnie myśli o zadowoleniu klientów, dla których aktualizacje systemu są ważne. Wpływ na tak szybką aktualizację miał zapewne sam system. Różnica w stosunku do Ice Cream Sandwich nie jest kolosalna, więc nie potrzeba było wiele czasu na optymalizację Jelly Beana.

Największe zmiany jakie wniesie update to: nowa belka powiadomień oraz Google Now. Jelly Bean dla Galaxy S III będzie oczywiście wykorzystywał nakładkę TouchWiz Nature UX., ale nie wiadomo jakie zmiany w niej planuje Samsung i czy producent w ogóle zdecyduje się na dodanie jakichkolwiek nowych funkcji/aplikacji. Dodatkowo, Project Butter pozwoli na uzyskanie jeszcze większej płynności (przez poprawę animacji). Nie przełoży się to na "fizyczną" wydajność, jednak wizualnie będzie o wiele lepiej.

Informacja o aktualizacji jest potwierdzona, chociaż nie została podana konkretna data. Jeśli jednak się pojawi, z pewnością o tym poinformujemy. Mam nadzieję, że Samsung nie poprzestanie na swoim flagowcu i inne modele otrzymają aktualizację w najbliższym czasie. 

Źródło: Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)