Aktualizacja do Nokia Belle już dostępna!

Aktualizacja do Nokia Belle już dostępna!

Nokia N8 z Belle
Nokia N8 z Belle
Mateusz Żołyniak
07.02.2012 12:00, aktualizacja: 07.02.2012 13:00

Mam świetną wiadomość dla wszystkich użytkowników smartfonów Nokii z Symbianem^3. Fińska firma poinformowała właśnie o udostępnieniu aktualizacji do Nokia Belle, która wnosi wiele nowych funkcji i poprawek do systemu.

"Od dzisiaj dostępna jest aktualizacja oprogramowania o nazwie Nokia Belle. Dzięki niej użytkownicy Nokia N8, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia C6-01, Nokia C7 oraz Nokia Oro mogą zaktualizować swoje smartfony, wzbogacając je o wiele nowych funkcji i udoskonaleń" - poinformowała Nokia. Wkrótce pojawi się update dla modelu Nokia 500.

Belle to przede wszystkim nowy interfejs, na który składają się: 6 ekranów, nowe widżety i ikony oraz zmienione menu główne, bez podziału na kategorie. Nowa wersja systemu, znana już z Nokii 701 i 700, to również lepsza przeglądarka internetowa, panel powiadomień wysuwający się z górnej belki ekranu czy nowy dock u dołu wyświetlacza. Wraz z Nokia Belle ma zostać udostępniony pakiet aplikacji biurowych Microsoft Apps, ale dokładna data jego wypuszczenia nie jest jeszcze znana.

Urządzenia należy aktualizować przez program Nokia Suite (wersja 3.3 lub nowsza) na komputerze. Oprogramowanie Nokia Suite wraz z instrukcją obsługi znajduje się na stronie firmy. Niestety, nie jest dostępna opcja aktualizacji poprzez system OTA (Over the Air). Użytkownicy, którzy nie mają dostępu do komputera, a zależy im na updacie, mogą odwiedzić najbliższy punkt serwisowy Nokia Care, gdzie do 1 czerwca aktualizacje będą wykonywane bezpłatnie.

Część użytkowników może jeszcze nie mieć dostępu do aktualizacji. Na razie wprowadzono wersję Belle dla niebrandowanych smartfonów. Dla modeli kupionych w salonach T-Mobile update także wypuszczono, ale np. Orange i Play jeszcze nad nim pracują. Dostępność Belle dla Waszych smartfonów możecie sprawdzić na tej stronie.

Oto prezentacja Belle przygotowana przez Nokia Polska:

"Nokia Belle, w stosunku do poprzedniej wersji oprogramowania, oferuje sześć zamiast trzech ekranów głównych, dzięki czemu od wszystkich ulubionych aplikacji i serwisów dzieli nas kilka ruchów. Nowe widżety o różnej wielkości i funkcjonalności wyświetlają najważniejsze informacje bezpośrednio na ekranie głównym, umożliwiają szybki dostęp do aktywacji wybranych funkcji, najważniejszych kontaktów lub komunikatorów. Przenoszenie widżetów i skrótów w obrębie jednego ekranu lub z jednego na drugi, jest bardzo proste wystarczy dłużej przytrzymać ikonę, a następnie przeciągnąć w wybrane miejsce na ekranie lub na jego na krawędź.

Ta aktualizacja zmieni dotychczasowy sposób korzystania ze smartfonów Nokia z systemem Symbian. Dzięki oferowanym przez Nokia Belle i znaczącym ulepszeniom użytkownicy zyskają tak naprawdę zupełnie nowy smartfon.

Alicja Rdzanek, Product Manger w Nokia Poland

Udoskonalony interfejs Nokia Belle zawiera także nowe wersje aplikacji w tym możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości HD – 30 klatek na sekundę. Przeglądanie stron i wyświetlanie filmów online będzie jeszcze lepsze dzięki ulepszonej grafice w przeglądarce internetowej. Dostęp do wszystkich funkcji jest bardzo szybki dzięki uproszczonej strukturze menu i paskowi powiadomień dostępnemu z każdego poziomu interfejsu".

Źródło: informacja prasowa Nokia/własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)