HTC U11 - aktualizacja oprogramowania uzupełnia braki i wprowadza nowe gesty Edge Sense

HTC U11 - aktualizacja oprogramowania uzupełnia braki i wprowadza nowe gesty Edge Sense

HTC U11 - aktualizacja oprogramowania uzupełnia braki i wprowadza nowe gesty Edge Sense
Łukasz Skałba
10.07.2017 11:50, aktualizacja: 10.07.2017 13:50

HTC U11 trafił do sprzedaży w maju, ale dopiero teraz dostanie funkcje, które powinien oferować od dnia premiery. Pojawią się też nowe gesty wykorzystujące obudowę wykrywającą nacisk dłoni.

HTC U11 to ciekawy i porządny smartfon. Jak niemal każde urządzenie, ma ono jednak swoje wady. Wiele osób zarzuca mu chociażby brak trybu pracy wyświetlacza sRGB. Ekran smartfona wyświetla domyślnie również barwy spoza standardowego spektrum kolorów. Aktualizacja oprogramowania, która już wkrótce będzie dostępna do pobrania, wprowadza tryb sRGB. Tryb ten przyda się profesjonalistom i osobom, którzy cenią naturalne, niezbyt jaskrawe kolory.

Inny brak w oprogramowaniu HTC U11 dotyczył możliwości związanych z nagrywaniem wideo. W ustawieniach aparatu dostępny był tryb 1080p i 4K. Brakowało natomiast nagrywania ze zwiększoną płynnością obrazu - w 60 klatkach na sekundę. Wśród konkurencyjnych smartfonów jest to standard. Dobrze więc, że HTC wprowadziło taką opcję wraz ze wspomnianą aktualizacją.

Optymalizacji uległo również samo działanie aplikacji aparatu. Tajwański producent wyeliminował opóźnienie towarzyszące włączaniu aparatu i wyzwalaniu migawki. Aktualizacja będzie dostępna dla użytkowników w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Nowe zastosowania technologii Edge Sense

HTC U11 został wyposażony w obudowę, której boczne ramki są czułe na ściskanie. Nie jest to żadna rewolucja, ale przydaje się w niektórych sytuacjach. Niestety, HTC zdawało się marnować potencjał rozwiązania, ograniczając jego zastosowanie do bardzo nielicznych sytuacji. Na szczęście, sytuacja ta właśnie się zmienia, bo firma doda do systemu zupełnie nowe możliwości powiązane ze ściskaniem.

HTC U11: What's Next from Edge Sense

Gdy obsługujemy smartfona jedną ręką, ciężko jest nam przybliżyć widok gestem uszczypnięcia. HTC wprowadziło więc możliwość przybliżania widoku zarówno w przypadku zdjęć, jak i na przykład map. Działa to skokowo i nie jest płynne, mimo że sprzętowo,siła nacisku nie jest wykrywana zero-jedynkowo. Miło więc, że pojawiła się taka funkcja. Szkoda natomiast że potencjał hardware'u nie został wykorzystany w 100 proc.

W aplikacji kalendarza możemy ściskaniem przełączać się między różnymi widokami. Poprzez Edge Sense możemy również odebrać i zakończyć połączenie. Na podobnej zasadzie można wyłączyć budzik oraz zatrzymać wideo.

Miło że HTC stara się poszerzyć możliwości swojego smartfona poprzez odpowiednie aktualizacje. Kiedy trafią one do użytkowników? Tego dokładnie nie wiadomo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)