Aktualizacja iBooks i iBooks Author

Aktualizacja iBooks i iBooks Author
Michał Mynarski

24.10.2012 07:00, aktual.: 24.10.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ze wszystkich wczorajszych premier, tych mniej i bardziej gorących, warto odnotować nowość software’ową, którą użytkownicy sprzętu z iOS, fani literatury lub ci, którzy sami w literatów się bawią, powinni docenić. Chodzi oczywiście o aplikację iBooks i program iBooks Author, które doczekały się aktualizacji.

Nowa wersja programu, oznaczona numerkiem 3, wprowadza drobne, ale istotne zmiany. Pogłębiono integrację z iCloud - teraz w chmurze będzie się znajdowała lista wszystkich zakupionych przez użytkownika książek. Te ostatnie będą mogły otrzymywać aktualizacje, wnoszące np. nowe rozdziały czy poprawki. Pojawiła się możliwość przewijania książki w pionie oraz integracja z Twitterem, Mailem, Message i Facebookiem.

Umożliwi to dzielenie się swoimi ulubionymi cytatami i przemyśleniami z poziomu iBooks. Dociekliwych na pewno ucieszy funkcja szukania definicji słów angielskich, niemieckich, hiszpańskich, francuskich, japońskich i chińskich. Ten ostatni dodatek dostępny jest tylko dla właścicieli sprzętu z zainstalowanym iOS 6.

Wraz z aktualizacją iBooks rozszerzenia doczekał się również program do projektowania własnych e-booków, czyli iBooks Author. Pojawiły się nowe szablony czy możliwość wprowadzania poprawek do wydanych publikacji. Od teraz autorzy mogą używać własnych czcionek, równań matematycznych, a nawet "widżetów multitouch".

Apple'owi udało się delikatnie redefiniować to, w jaki sposób konsumujemy treści literackie. Ze wszystkich zmian największe wrażenie zrobiły na mnie aktualizacje książek. Nie tylko pozwalają one na poprawę literówek czy innych błędów, ale też dają autorom narzędzie do rozbudowywania tego, co już napisali, o historie, które początkowo im do głowy nie przyszły. Co więcej, umożliwi to również poprawki i uzupełnianie w locie e-podręczników. Teraz trudno będzie wytłumaczyć klientowi, dlaczego drobnych dodatków nie wprowadzono drogą aktualizacji, tylko poprzez "wydanie ulepszone".

Aktualizacje obu programów można już pobrać odpowiednio z App Store i Mac App Store.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)