Aktualizacja PR1.3 dla Noki N9 już gotowa! [lista zmian]

Aktualizacja PR1.3 dla Noki N9 już gotowa! [lista zmian]

Nokia N9 (fot. Nokia)
Nokia N9 (fot. Nokia)
Paweł Żołyniak
04.07.2012 13:40, aktualizacja: 04.07.2012 15:40

Finowie jeszcze nie zapomnieli o wręcz kultowym smartfonie Nokia N9. Jej użytkownicy mogą się spodziewać kolejnej aktualizacji, która zostanie udostępniona w najbliższym czasie.

Trzecia aktualizacja dla MeeGo/Harmattan początkowo była planowana na maj, ale prace nad nią się przedłużały. Chociaż nie podano jeszcze konkretnej daty premiery PR1.3, to - według ostatnich doniesień - można ją już pobierać. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają telefony z wolnym oprogramowaniem, a osoby korzystające z brandowanej wersji systemu będą musiały poczekać nieco dłużej.

Z lakonicznej notatki Nokii wynika, że będzie ponad 1000 zmian wycelowanych głównie w poprawę jakości usług i aplikacji. Wśród nich aktualizacja aplikacji Mail, Facebook, Twitter oraz poprawa działania modułów łączności, w tym m.in. WiFi.

Szerszą listę zmian znajdziecie na forum talk.maemo.org:

  • Twitter (1.3.50+0m8)
  • Nokia Store (3.24.010+0m8)
  • Nokia Music (0.4.5-1+0m8)
  • Nokia Link (0.1.2+0m8)
  • Maps (4.2.55+0m8)
  • Facebook (1.3.2+0m8)
  • Drive (2.0.8+0m8)
  • AccuWeather (1.0.19+0m8)

Pojawiła się również lista zmian sporządzona przez użytkowników systemu. Można przeczytać między innymi o: poprawie dekodowania wideo, działania interfejsu i lepszego wsparcia dla NFC. Oczywiście nie mogło zabraknąć "bug fixów". Naprawiono m.in upload plików za pomocą domyślnej przeglądarki, Swype dla terminalu, problemy z kontem Google'a oraz szereg bugów dotyczących GNOME. Cieszą także wzmianki o poprawie działania aparatu - zmiany mają dotyczyć głównie autofocusu. Mają się pojawić również nowe czcionki.

Prawdopodobnie nie będzie to ostatnia aktualizacja dla N9. MeeGo/Harmattan PR1.4 ma się ukazać do końca roku. Jednak należy pamiętać, że Nokia zaciska pasa, czego skutkiem jest skrócenie wsparcia dla Symbiana oraz skasowanie Meltemi. Finowie są obecnie wręcz uzależnieni od Microsoftu i Windows Phone, dlatego nie należy się spodziewać większych zmian. Całe szczęście dla użytkowników Nokii N9 istnieje również kilka innych alternatyw dzięki projektowi Mer.

W ciągu najbliższych dni wróci do mnie Nokia N9 i postaram się napisać nieco więcej o nowej aktualizacji i alternatywnych projektach.

Źródło: nokiatalk.maemo.org

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)