Aktualizacje dla Galaxy Note'a i Galaxy S III w drodze. Jakie nowości się pojawią?

Samsung GALAXY Note II (fot. samsung)
Samsung GALAXY Note II (fot. samsung)
Adrian Banasik

07.11.2012 12:00, aktual.: 07.11.2012 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już kilka tygodni temu wyciekło nowe oprogramowanie dla pierwszego Galaxy Note'a, bazujące na Androidzie 4.1 Jelly Bean. Soft ten wkrótce ma zostać udostępniony, a wraz z nim użytkownicy mogą spodziewać się kilku ciekawych nowości. To nie koniec dobrych wiadomości dla użytkowników topowych Samsungów.

Obraz

Ważną rolę w nowym sofcie będzie odgrywać MultiView, który tym bardziej przyda się w telefonie z 5,3-calowym wyświetlaczem. Funkcja pozwala na uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie - każda z nich ma przydzieloną cześć ekranu (da się je zmieniać). Dzięki temu rozwiązaniu można na przykład bez problemu surfować w Internecie i robić notatki w otwartym obok programie tekstowym.

[solr id="komorkomania-pl-134396" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5160,jeszcze-lepszy-multitasking-w-galaxy-s-iii" _mphoto="galaxy-s-iii-10-114443-2-5e436da.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2971[/block]

W pierwszym Galaxy Note pojawią się również takie funkcje, jak: Pop up Video, Smart Stay, Direct Call czy inne gesty z SGS III. Zostanie usprawniona obsługa rysika S-Pen, który ma działać bardziej precyzyjnie. Część nowości pokazano w materiale udostępnionym przez użytkownika sorcio46:

Samsung Galaxy Note Jelly Bean 4.1.1 Official Update Overview

Biorąc pod uwagę to, że tabletofony Samsunga nie mają na razie większego konkurenta na rynku, tak spora aktualizacja z pewnością poprawi notowania producenta. Jeżeli do całości dorzucimy jeszcze szybszą i płynniejszą obsługę telefonu w systemie 4.1 Jelly Bean, Galaxy Note N7000 z pewnością przeżyje drugą młodość.

Android 4.2 dla Galaxy S III i Galaxy Note'a II

Koreański producent zapowiedział, że jeszcze w I kw. 2013 roku udostępni najnowszą wersję Androida (Jelly Bean 4.2) dla modeli Galaxy S III oraz Galaxy Note II. Na dalszym etapie aktualizacji listę szczęśliwców zasilą Galaxy Premier i Galaxy S III mini.

O funkcjach, które wnosi najnowsza odsłona zielonego robocika, pisaliśmy tutaj.

[solr id="komorkomania-pl-134872" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5132,samsung-ativ-s-z-windows-phone-8-wideo" _mphoto="ativ-s-2-11-verge-2048-v-7cb4de5.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2972[/block]

Jak widać, Samsung staje się producentem, który dba o szybkie wydawanie aktualizacji do nowych wersji Androida. Przynajmniej jeżeli chodzi o topowe/najnowsze modele. Należy bowiem pamiętać, że na jakiekolwiek informacje o kolejnych aktualizacjach oprogramowania nadal czekają użytkownicy modeli Galaxy S Advance, Galaxy Ace 2 czy Galaxy S II. Dwa pierwsze urządzenia wciąż działają pod kontrolą Androida 2.3.x i nie wiadomo, czy producent pamięta w ogóle o starszej generacji swoich smartfonów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)