Alcatel Idol 4S z Windowsem 10 oficjalnie. Gogle VR w zestawie

Alcatel Idol 4S z Windowsem 10 oficjalnie. Gogle VR w zestawie

Alcatel Idol 4S z Windowsem 10 oficjalnie. Gogle VR w zestawie
Miron Nurski
02.11.2016 10:28, aktualizacja: 04.11.2016 15:44

Jesteś miłośnikiem mobilnego Windowsa i wirtualnej rzeczywistości? Alcatel ma coś dla Ciebie. O ile mieszkasz w USA...

Nie sugerujcie się nazwą

Pełna nazwa tego telefonu to - uwaga - "Idol 4S with Windows 10". Oryginalnie... Jeśli myślicie, że to dostępny na polskim rynku Idol 4S, tylko że z mobilnym Windowsem zamiast Androida, to jesteście w błędzie.

Idol 4S z Windowsem 10 to przebrandowany TCL 950 (TCL to firma, do której należy Alcatel). Jak zapewne pamiętacie, na tym projekcie bazuje także BlackBerry DTEK60.

Obudowa smartfona Alcatela została wykonana z metalowej ramki oraz dwóch tafli szkła.

Obraz

Gogle VR w zestawie

Podobnie jak androidowy imiennik, Idol 4S z Windowsem 10 zapakowany jest w plastikowe pudełko, które po rozłożeniu zamienia się w niezłej jakości gogle wirtualnej rzeczywistości.

Obraz

Miło że Alcatel nie poszedł na łatwiznę. Producent nie tylko dorzucił bowiem headset, ale i przygotował specjalną aplikację dającą dostęp do treści VR. W świecie mobilnego Windowsa to pierwszy tego typu VR-owy zestaw.

Nie zabrakło również wsparcia dla trybu Continuum

Po podłączeniu zewnętrznych peryferiów smartfon zamienia się w peceta z Windowsem.

Biorąc pod uwagę fakt, że Idol 4S z Windowsem 10 ma wydajniejszy układ niż Lumie 950 (Snapdragon 820 zamiast 810), zapewne i kultura pracy będzie wyższa.

Smartfon będzie dostępny tylko u operatora, który nie ma w swojej ofercie żadnego innego smartfona z Windowsem

Mowa o amerykańskim T-Mobile. Zajrzałem na stronę tej sieci, żeby sprawdzić, z jaką bezpośrednią konkurencją nowy Idol 4S będzie musiał sobie poradzić i okazuje się, że... z żadną. T-Mobile nie sprzedaje obecnie żadnych innych smartfonów z mobilnym Windowsem. Nawet Lumii.

Ciekawe zjawisko - sprzedawanie smartfona z mobilnym Windowsem wyłącznie u sprzedawcy, który w mobilnego Windowsa nie wierzy. Najpewniej Alcatel i T-Mobile twierdzą, że właśnie brak konkurencji będzie dla tego produktu zbawienny.

Najlepszy smartfon z Windowsem?

Nie żeby zdobycie tego tytułu było jakimś wielkim wyczynem, ale mimo wszystko, gdybym był Amerykaninem lubiącym tę platformę, to raczej na Idolu 4S z Windowsem 10 zakończyłbym poszukiwania.

IDOL 4S with Windows 10 Mobile | T-Mobile

Telefon Alcatela ma mocne bebechy, obsługuje Continuum i ma fajne gogle VR w zestawie. Dodajmy do tego atrakcyjną cenę (469,99 dol., czyli równowartość 1830 zł) i robi się z tego atrakcyjna oferta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)