Alcatel OneTouch Go Play - sprostowanie producenta dotyczące jego wytrzymałości

Alcatel OneTouch Go Play - sprostowanie producenta dotyczące jego wytrzymałości

Alcatel OneTouch Go Play
Alcatel OneTouch Go Play
Konrad Błaszak
19.01.2016 15:57, aktualizacja: 19.01.2016 16:57

Ostatnio testowałem Alcatela OneToucha Go Play, który uległ zniszczeniu podczas testów wytrzymałości. Jego producent postanowił się do tego odnieść.

W moim teście modelu Go Play napisałem tak:

Alcatel OneTouch Go Play w końcu poddał się moim testom wytrzymałościowym. Przez ponad 2 tygodnie zrzucałem go na różne powierzchnie (ziemia, trawa, dywan czy też podłoga). Ostatecznie Alcatel przegrał z kafelkami. Pęknięcie na ekranie wygląda jak po uderzeniu punktowym, ale na płytkach nie było żadnego wystającego elementu.

Alcatel OneTouch postanowił się odnieść do tego faktu:

Maciej Marciniak:

Szanowni Państwo

W odniesieniu do rezultatów testów wytrzymałościowych, przeprowadzonych przez Redakcję Komorkomania.pl, chcemy zwrócić uwagę, że certyfikacja, na podstawie której informujemy o wytrzymałości modelu GO PLAY na upadki, przeprowadzona została w oparciu o syntetyczne testy w laboratorium. Niestety sytuacje z prawdziwego życia nie zawsze pokrywają się z laboratoryjnymi scenariuszami doświadczeń. Smartfon GO PLAY ma wzmocnioną konstrukcję, dzięki której przetrwa większość upadków i uderzeń, kontakt z wodą (również pod jej powierzchnią) i kurzem. Jednak, na podstawie doświadczeń Redakcji, a także testów przeprowadzonych przez nas, stwierdzamy, że nie możemy gwarantować 100% niezniszczalność ekranu przy upadkach, oraz zaprzestajemy takiej komunikacji. Klientów, którzy do dzisiaj nabyli ten model, chcielibyśmy przeprosić i zaoferować małą rekompensatę. Wszystkich, którzy chcieliby z niej skorzystać prosimy o kontakt.

Po publikacji testu dostałem jednak od przedstawiciela firmy kolejną informację:

Maciej Marciniak:

Szanowni Państwo

W naszej ocenie recenzja wnosi pewną nadinterpretację przesłanego przez nas stanowiska – tytuł i treść sugeruje, że negujemy fakt wytrzymałości smartfona GO PLAY. Nigdy czegoś takiego nie komunikowaliśmy i całkowicie się z tym nie zgadzamy. Chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że urządzenie przeszło testy stwierdzające efektywność wzmocnionej konstrukcji. W praktyce – jak pokazują inne recenzje dziennikarskie w Polsce i za granicą, a nawet sam test Komórkomanii – urządzenie wytrzymuje wiele upadków. W naszym wcześniejszym oświadczeniu wskazujemy jednak, że smartfon nie jest niezniszczalny. Przyznajemy, że nasza wcześniejsza komunikacja marketingowa mogła sugerować, że tak jest. W trosce o dobro i pełne doinformowanie naszych Klientów postanowiliśmy zmienić to jak przedstawiamy urządzenie. Nadal jednak podtrzymujemy stanowisko, że smartfon GO PLAY jest urządzeniem bardziej wytrzymałym od standardowego smartfonu – potwierdza to certyfikat IP67, a także przetestowana, certyfikowana wzmocniona konstrukcja, która jest gwarancją podwyższonej odporności na uderzenia.

Z pozdrowieniami dla Redakcji i Czytelników,

Maciej Marciniak

Do wodoszczelności nie mam żadnych zastrzeżeń, ponieważ pod tym względem smartfon zdał egzamin. Jeśli chodzi o wytrzymałość, mogę tylko powtórzyć, że telefon rzeczywiście wytrzymał wiele upadków, ale ostatecznie na ekranie pojawiła się pajęczynka.

Prawdę mówiąc, nie do końca rozumiem, gdzie pojawiła się wspomniana "nadinterpretacja", ponieważ przedstawiłem ten telefon z mojej perspektywy, a w oświadczenie producenta nie ingerowałem. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli sami to ocenicie czytając sam test.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)