Ale się porobiło. Microsoft otworzył cały dział poświęcony Androidowi

Ale się porobiło. Microsoft otworzył cały dział poświęcony Androidowi

Ale się porobiło. Microsoft otworzył cały dział poświęcony Androidowi
Miron Nurski
04.04.2022 13:40, aktualizacja: 04.04.2022 15:42

Android staje się dla Microsoftu tak ważny, że otrzymał własny dział. Uwierzylibyście w taki obrót wydarzeń 10 lat temu?

W chwili, w której Microsoft zrozumiał, że Windows Phone jest niewypałem, firma zaczęła się mocniej interesować mobilnymi systemami konkurencji. Stworzyła i przejęła masę popularnych aplikacji na iOS i Androida, zadbała o lepszą integrację Windowsa ze smartfonami, a nawet wypuściła własny telefon z Androidem - Surface'a Duo.

Wszystkie te projekty były dotychczas rozwijane przez dział Microsoft Mobile Experiences. Gigant doszedł jednak do wniosku, że pora na zmiany.

Android Microsoft Platform and Experiences to nowy dział Microsoftu

O ile jednostka MMX odpowiedzialna była dotychczas na rozwój produktów związanych zarówno z Androidem, jak i iOS-em, o tyle nowo utworzone AMPX skupione będzie wyłącznie na systemie Google'a.

Jak donosi Windows Central, restrukturyzacja jest próbą "podwojenia wysiłków" w rozwoju androidowego ekosystemu. Przypomnijmy, że obejmuje on m.in. interfejs Microsoft Launcher, klawiaturę SwiftKey, przeglądarkę Edge, chmurę OneDrive, komunikator Skype, pocztę Outlook, pakiet aplikacji biurowych Office czy narzędzie Phone Link do synchronizacji danych między smartfonami a komputerami.

Sam Microsoft tłumaczy enigmatycznie, że zmiany zostały podjęte po to, by "przyspieszyć działania firmy oraz lepiej służyć klientom i partnerom". Nieoficjalnie mówi się jednak, że Microsoft dąży do tego, by tandem Windows + Android stanowił możliwie jak najlepszą alternatywę dla ekosystemu Apple'a.

Na czele Android Microsoft Platform and Experiences staje Panos Panay, który zarządza także działami odpowiedzialnymi za rozwój Windowsa i linii Surface.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)