Alior i mBank już potwierdziły, wkrótce dojdą kolejni. Płatności Google Pay bez podawania kodu PIN

Strona głównaAlior i mBank już potwierdziły, wkrótce dojdą kolejni. Płatności Google Pay bez podawania kodu PIN
12.10.2020 16:16
Alior i mBank już potwierdziły, wkrótce dojdą kolejni. Płatności Google Pay bez podawania kodu PIN
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Transakcje bezdotykowe są najbezpieczniejszą opcją płatności w pandemii, ale czasami nawet przy płaceniu telefonem trzeba wpisać kod PIN. Google uchyla tę konieczność, z czego już od 13 października skorzystają niektóre banki.

Zmianę potwierdził polski oddział Google na swoim blogu:

Do tej pory, w przypadku płatności powyżej 100 zł w Polsce, musieliście podawać kod PIN Waszej karty płatniczej. Dzięki wprowadzanym właśnie przez nas zmianom, nie będzie już to konieczne. Wkrótce, w przypadku płatności na wyższe kwoty, wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala. Ta metoda uwierzytelniania jest już używana przez Google Pay w większości krajów na całym świecie i cieszymy się, że udostępniamy ją także w Polsce.

Pierwsze polskie banki już zapowiedziały, że szybko skorzystają z tej funkcji. Wśród nich jest mBank oraz Alior - donosi serwis cashless.pl.

"W ciągu miesiąca wszyscy użytkownicy naszej usługi w Polsce będą mogli korzystać z nowej metody autoryzacji" - zapewnia polski oddział Google.

Zmiana cieszy szczególnie w obecnych warunkach, kiedy dotykanie klawiatury terminala wiąże się z dużym ryzykiem. Niby dziś częściej dezynfekuje się ręce, ale czasami wystarczy chwila nieuwagi, by po transakcji dotknąć dłonią ekranu.

A przecież koronawirus może przetrwać na ekranie smartfona znacznie dłużej, niż dotąd sądzono. Im rzadziej będziemy dotykać potencjalnie niebezpiecznych powierzchni, tym lepiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)