Amazon Go otwarty. Futurystyczny sklep, w którym smartfon zastąpi kasę

Amazon Go otwarty. Futurystyczny sklep, w którym smartfon zastąpi kasę

Amazon Go
Amazon Go
Mateusz Żołyniak
22.01.2018 11:15, aktualizacja: 22.01.2018 12:22

Wchodzisz do sklepu, wybierasz potrzebne produkty i wychodzisz bez czekania w długiej kolejce. Marzenie? To już rzeczywistość. Pierwszy sklep Amazon Go został bowiem otwarty. Jedyne czego potrzebują jego klienci to aplikacja na telefon.

Amazon realizuje wizję futurystycznego sklepu

Amerykański gigant w 2016 roku przedstawił bardzo interesującą wizję sklepu przyszłości, w którym użytkownicy do dokonania zakupów potrzebowaliby jedynie odpowiedniej aplikacji na telefon. Co więcej, ta wykorzystywana byłaby jedynie przy wchodzeniu do sklepu (check-in) - potem użytkownik może ściągać z półek potrzebne produkty, zapakować je i opuścić sklep.

Żadnych kolejek przy kasie czy nawet skanowania pojedynczych produktów. Ściągnięte z półek towary miały automatycznie pojawić się na liście w aplikacji, a po opuszczeniu sklepu program miał sam dokonać płatności (podpięta karta lub zasilone konto Amazon). Brzmi świetnie, prawda?

Introducing Amazon Go and the world’s most advanced shopping technology

Koncept został pokazany w grudniu 2016 roku. Nie minęło 1,5 roku od zapowiedzi, a Amazon otworzył... pierwszy sklep Go. Został on zlokalizowany w Seattle, a użytkownicy mogą robić w nim zakupy za pośrednictwem aplikacji udostępnionej już w Google Play. Gigant nie próżnował.

Amazon Go, czyli tak powinny wyglądać sklepy przyszłości

W ofercie Amazon Go można znaleźć podstawowe artykuły spożywcze (chleb, ser, mleko, jajka czy czekolada), a także gotowe dania czy kanapki, które przygotowano z myślą o śniadaniach i obiadach. Amazon przygotował do tego gotowe zestawy Meal Kits, które mają umożliwiać przygotowanie obiadu dla dwojga w 30 min.

Amazon Go (aplikacja)
Amazon Go (aplikacja)

Sama oferta nie jest jednak teraz istotna. Wrażenie robi dość szybkie wdrożenie konceptu w życie i fakt, że działać ma on dokładnie tak jak zapowiedziała to firma. Nie ma żadnego skanowania produktów - firma przygotowała zestaw czujników i kamer, które wskazują aplikacji, jakie produkty zostały zdjęte z półki. Jeśli zostaną odłożona na swoje miejsce, znikną z listy zakupów.

Proste i wygodne. Tak bez dwóch zdań powinny wyglądać sklepy przyszłości, nie tylko te oferujące podstawowe produkty spożywcze. Szkoda jedynie, że Amazon nie zdradza na razie dokładnych planów z rozszerzeniem dostępności sklepów Go, ale można liczyć, że ostatecznie nie będą one zlokalizowane tylko w Stanach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)