Amazon Appstore dostępny w Polsce!

Amazon Appstore dostępny w Polsce!19.09.2011 18:14
Amazon Appstore dostępny w Polsce!
Krystian Bezdzietny

Dziś nie tylko internetowy Apple Store został otwarty w Polsce, ale także Amazon Appstore. Choć jest to nieoficjalne, użytkownicy mogą bez najmniejszych problemów korzystać z uroków platformy i pobierać aplikacje na telefony z Androidem.

Aby uzyskać dostęp do asortymentu Amazon Appstore, należy założyć konto w serwisie i powiązać z nim kartę płatniczą. Później wystarczy zainstalować stosowną aplikację (instrukcja instalacji dostępna m.in. pod tym adresem), zalogować się w niej przy użyciu danych logowania do Amazona i już można rozpocząć przygodę z nowym źródłem aplikacji.

Początkowo Amazon Appstore działał wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Ba, nawet teraz na stronie widnieją komunikaty, że platforma dostępna jest wyłącznie dla Amerykanów, jednak fakty mówią same za siebie - europejscy użytkownicy Androida mogą bez problemu korzystać z amazonowej platformy z aplikacjami.

Redaktorzy serwisu AndroidPolice wystosowali zapytanie do Amazona, jak to właściwie jest z tą dostępnością. Przedstawiciel firmy odpowiedział:

Dzięki za kontakt. Nie ogłaszaliśmy żadnych planów międzynarodowej dostępności.

Cóż, nie ma co się przejmować tymi słowami, tylko zacząć korzystać z serwisu. Za aplikacje płacimy w dolarach. Jako ciekawostkę dodam, że Amazon prowadzi akcję "free app of the day", dzięki której każdego dnia jakiś program można ściągnąć za darmo (poza akcją jest oczywiście płatny).

Źródło: androidpolice

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)