Amazon pracuje nad smartfonem z efekciarskim, trójwymiarowym interfejsem?

Amazon pracuje nad smartfonem z efekciarskim, trójwymiarowym interfejsem?
Miron Nurski

03.10.2013 08:00, aktual.: 03.10.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsze przecieki na temat smartfona Amazonu z ekranem 3D pojawiły się w maju. Wtedy wydawało się, że telefon będzie wykorzystywał dobrze nam znaną technologię z modeli LG Swift 3D czy HTC Evo 3D. Ostatnie przecieki sugerują jednak, że trójwymiarowość będzie się opierać na bardziej niekonwencjonalnym rozwiązaniu.

Pierwsze przecieki na temat smartfona Amazonu z ekranem 3D pojawiły się w maju. Wtedy wydawało się, że telefon będzie wykorzystywał dobrze nam znaną technologię z modeli LG Swift 3D czy HTC Evo 3D. Ostatnie przecieki sugerują jednak, że trójwymiarowość będzie się opierać na bardziej niekonwencjonalnym rozwiązaniu.

Informacje na temat tajemniczego smartfona o kodowej nazwie Smith opublikował TechCrunch. Wynika z nich, że słuchawka zostanie wyposażona w cztery kamerki ulokowane na jej przednim panelu (po jednej na każdy róg), których zadaniem będzie śledzenie wzroku i głowy użytkownika. Wszystko po to, by zgodnie z perspektywą obracać i przesuwać wyświetlane na ekranie elementy interfejsu, dzięki czemu będzie można obejrzeć ikony z każdej strony. Zapewni to efekt głębi i trójwymiarowości.

Pomysł ten zdaje się równie intrygujący (z geekowskiego punktu widzenia) jak absurdalny (z użytkowego punktu widzenia). Chętnie sprawdziłbym działanie czegoś takiego w praktyce, jednak jako użytkownik takiego smartfona czułbym się niekomfortowo z myślą, że jego bateria bez przerwy zasila cztery kamerki tylko po to, by w efektowny sposób obracać ikonki.

[solr id="komorkomania-pl-171966" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3454,citytab-vision-3d-niedrogi-tablet-z-ekranem-3d-prosto-z-polski" _mphoto="colorovo-citytab-vision--c0b319d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4525[/block]

Poza tym uważam, że tego typu wodotryski w ogóle nie pasują do Amazonu. Jest to firma, która w Stanach Zjednoczonych radzi sobie całkiem nieźle na rynku tabletów głównie dzięki temu, że sprzedaje je niemal po kosztach produkcji, a zarabia na dystrybucji cyfrowych treści. Naturalną koleją rzeczy powinno być zatem wprowadzenie na rynek smartfona opartego na tym samym modelu sprzedaży.

Nawet przy założeniu, że koncern boi się olbrzymiej konkurencji na smartfonowym rynku i ma zamiar wyróżnić się jakimś absolutnie szalonym i niespotykanym dotąd rozwiązaniem, to trójwymiarowy interfejs w przypadku tej konkretnej firmy zdaje się pomysłem kompletnie nietrafionym. Efekt zapewne robiłby wrażenie dopiero na żywo, tymczasem produkty Amazonu dostępne są głównie w sklepie internetowym, więc większość klientów nie mogłaby przyjrzeć się im bliżej przed zakupem.

[solr id="komorkomania-pl-183636" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3156,iphone-5-z-ekranem-3d-tak-a-to-dopiero-poczatek" _mphoto="3dscreen02-183636-270x15-094c1aa.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4526[/block]

Mam zatem poważne wątpliwości co do tego, czy Amazon naprawdę pracuje nad opisanym rozwiązaniem. Z drugiej strony przecieki na temat trójwymiarowości przewijają się przez sieć tak często, że rzeczywiście coś może być na rzeczy...

Wygląda na to, że na wyjaśnienie tej zagadki będziemy musieli poczekać do końca roku, bo właśnie wtedy - według plotek - urządzenie ma ujrzeć światło dzienne.

Źródło: TechCrunchPhone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)