Amazon uruchamia Cloud Music Player dla Androida

Amazon uruchamia Cloud Music Player dla Androida
29.03.2011 11:19
Amazon uruchamia Cloud Music Player dla Androida
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Od dawna spekuluje się o nowej, muzycznej usłudze Google'a. Gigant z Mountain View planuje, a Amazon działa. Największy na świecie sklep internetowy dodał do pakietu swoich usług funkcjonalność o nazwie Cloud Music Player, która umożliwia właścicielom Androida przechowywanie i odtwarzanie muzyki w chmurze.

Usługa Cloud Music Player może zostać uruchomiona zarówno na smartfonie z Androidem, jak i zwykłym komputerze. Wystarczy pobrać z Amazon Appstore bezpłatny program Amazon MP3 dla komórki oraz klienta dla komputera i można rozpocząć udostępnianie multimediów. Aplikacja Amazon MP3 dla Androida służy do streamingu muzyki z własnego konta w serwisie.

Amazon oferuje 5 GB przestrzeni dyskowej każdemu użytkownikowi za darmo. W przypadku większych pakietów pojemnościowych ceny prezentują się następująco:

  • 20 GB - 20 dolarów/rok
  • 50 GB - 50 dolarów/rok
  • 100 GB - 100 dolarów/rok
  • 200 GB - 200 dolarów/rok
  • 500 GB - 500 dolarów/rok
  • 1000 GB - 1000 dolarów/rok

Twórcy Amazona najwyraźniej upodobali sobie Androida. Najpierw uruchomili Amazon Appstore, czyli bardzo mocną konkurencję dla Android Marketu, a dziś słyszymy o Cloud Music Player. Jeśli Google nie popracuje nad jakością swoich niektórych usług, to niebawem znaczna część użytkowników mobilnej platformy Google'a sięgnie po alternatywy.

Źródło: Android Central

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)