Amelia i Postrach Nocy – interaktywna przygoda dla najmłodszych [wideo]

Amelia i Postrach Nocy – interaktywna przygoda dla najmłodszych [wideo]
Zbyszek Kowal

17.12.2012 07:03, aktual.: 17.12.2012 08:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli Twój szkrab ciągle sięga po telefon lub tablet, to warto pokazać mu coś lepszego niż Angry Birds. Na rynku jest wiele ciekawych aplikacji dla dzieci. Najnowszą z nich jest interaktywna bajka Amelia i Postrach Nocy, przygotowana przez polskie OhNoo Studio. Tytuł robi wrażenie!

Jeżeli Twój szkrab ciągle sięga po telefon lub tablet, to warto pokazać mu coś lepszego niż Angry Birds. Na rynku jest wiele ciekawych aplikacji dla dzieci. Najnowszą z nich jest interaktywna bajka Amelia i Postrach Nocy, przygotowana przez polskie OhNoo Studio. Tytuł robi wrażenie!

Amelia i Postrach Nocy to magiczna, interaktywna, wyjątkowa opowieść nie tylko dla dzieci. Poprzez dotyk odkrywamy sekrety Grzybowej Polany, a dzięki polskim dialogom możemy dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym świecie oraz o postaciach w nim żyjących.

Obraz

Głównymi bohaterami historii są dziewczynka Amelia oraz jej trzej niezwykli przyjaciele: duży futrzasty misiek zwany żartobliwie Miśmisiem, mały nieśmiały żółw o imieniu Ołóweczek oraz niebieski Terkotek, czyli kot na dwóch kółkach. Razem muszą stawić czoła złemu, budzącemu postrach stworowi Skowytowi.

Aplikacja poprzez zabawę wpaja tak ważne wartości, jak: przyjaźń, akceptacja, współpraca i odwaga. Dzięki dowcipnym dialogom oraz bogatym interakcjom nie nudzi. Zarówno dzieci, jak i rodzice miło spędzą czas.

Obraz

Historia składa się z 42 pięknie ilustrowanych plansz z mnóstwem detali do odkrycia. Dziecko najpierw wysłuchuje opowieści czytanej przez narratora (w tej roli Andrzej Ferenc, rozpoznawalny głos telewizyjny i kinowy), a następnie stara się odnaleźć na każdej planszy gwiazdki niezbędne do odblokowania ukrytego dodatku.

Przyjaźnie zaprojektowany interfejs oraz duże pola, w które dziecko musi stuknąć paluszkiem, ułatwiają zabawę i zachęcają do eksperymentów. Co jakiś czas maleństwo może zagrać w pomysłowe minigry (kółko i krzyżyk, obracanie planetką, ubieranie postaci etc.).

Widziałem już kilka dobrych aplikacji dla dzieci, ale Amelia i Postrach Nocy to zdecydowanie najpiękniejsza pozycja na rynku. Doceniam ogrom pracy włożony w tytuł bądź co bądź niszowy. Twórcy przygotowali ponad 360 zwariowanych animacji, które składają się na świetnie wyglądający produkt.

Jeszcze lepiej prezentuje się oprawa audio. Dzieło OhNoo Studio zawiera ponad 35 minut profesjonalnej orkiestralnej ścieżki dźwiękowej, 400 zabawnych dźwięków i ponad 20 minut polskiej ścieżki dialogowej nagranej przez profesjonalnych aktorów! Znam kilka topowych gierek, w których ten aspekt gry wypada znacznie gorzej.

Amelia i Postrach Nocy

Oprócz oryginalnej polskiej ścieżki dźwiękowej w aplikacji jest również wersja angielska. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby tej samej historii wysłuchać w dwóch językach i przy okazji poznać kilka angielskich słówek.

[solr id="komorkomania-pl-137565" _url="http://komorkomania.pl/4964,heroes-of-order-chaos-pierwsze-moba-gameloftu-juz-na-rynku" _mphoto="gameloft-moba-137565-270-2b42d5f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3187[/block]

Jedynym minusem jest cena. Koszt pobrania Amelii z App Store to 5 dolarów amerykańskich. Z pewnością należy pochwalić twórców za perfekcyjną realizację, ale w takiej cenie zwykłem kupować superprodukcje typu GTA: Vice City. Koniec końców interaktywna opowieść znudzi się dziecku po kilkunastu uruchomieniach. Decyzja jak zwykle należy do Was.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)