Amerykanie będą rezygnować z abonamentów?

Amerykanie będą rezygnować z abonamentów?

fot. na lic. CC; Flickr.com/By kalleboo
fot. na lic. CC; Flickr.com/By kalleboo
Paweł Żmuda
10.11.2010 14:00, aktualizacja: 10.11.2010 15:00

Amerykańska firma New Millennium Research Council postanowiła przebadać obywateli USA i zapytać ich, czy wolą abonament, czy telefon na kartę. Wnioski z badania okazują się dość zaskakujące - aż 20% badanych ma dość abonamentów i ma zamiar przenieść się na ofertę pre-paid!

[url=http://komorkomania.pl/14718,odgrzewany-turbodymoman-powraca]

Odgrzewany TurboDymoMan powraca[/url]

Specjaliści przebadali ponad 1000 osób w drugim tygodniu października. Po przeanalizowaniu wyników ankiet oszacowano, że aż około 24,6 miliona osób, które korzystają obecnie z umów abonamentowych, ma zamiar przenieść się na ofertę pre-paid w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Dlaczego? Bo jest taniej.

Skutki kryzysu gospodarczego sprawiają, że obywatele Stanów nie chcą obciążać swoich budżetów domowych. Wygląda na to, że rok 2011 będzie rokiem telefonów na kartę. Konsumenci mają dość wysokich cen za usługi telekomunikacyjne, komentował Sam Simon z NMRC.

Przy okazji badania zapytano także o sposoby wykorzystania telefonów komórkowych. Aż 39% ankietowanych zapewniło, że zależy im przede wszystkim na możliwości wykonywania połączeń głosowych. Kolejne 28% osób ceniło sobie również możliwość wysyłania wiadomości SMS-owych.

Około 11% ankietowanych przyznało się do posiadania smartfonów BlackBerry, 7% do telefonów z iOS, 7% do korzystania z Androida. Pozostałe systemy, takie jak Symbian lub Windows Mobile, znalazły się na szarym końcu - ma je jedynie około 4% ankietowanych. Czyżby w Stanach nie było tak cudownie, jak nam się wydaje?

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)