Amerykański rząd zapłaci 250 000 dolarów za jailbreak iOS‑a

Amerykański rząd zapłaci 250 000 dolarów za jailbreak iOS-a
Krystian Bezdzietny

24.03.2012 09:47, aktual.: 24.03.2012 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma The Grugg, którą można by nazwać skupem exploitów, przedstawiła swój cennik, za ile jaką lukę może kupić od zdolnych hakerów. Okazało się, że najbardziej istotna dla The Grugg jest luka w iOS umożliwiająca jailbreak. Wyceniono ją na 250 tysięcy dolarów.

Co The Grugg robi z pozyskanymi exploitami? Otóż firma jest wyłącznie pośrednikiem pomiędzy deweloperami a amerykańskim rządem. Zadaniem pracowników The Grugg jest kupić od wybrańca szczegółowe informacje na temat potencjalnej luki w systemie, a następnie dostarczyć je państwowym władzom. Po co? Nie wiadomo, ale podobno The Grugg liczy sobie 15% prowizji od tego rodzaju transakcji.

Cennik The Grugg wypłynął dzięki Forbesowi. Podobno gdy krążyły w Sieci informacje na temat JailbreakMe dla trzeciej generacji iOS-a, to agencje podobne do The Grugg przekupywały się za nim cenowo, a sumka oscylowała w granicach 250 000 dolarów. Co ciekawe, drugim najbardziej pożądanym exploitem jest ten dotyczący Chrome'a. Za niego można zgarnąć aż 200 000 dolarów.

Jeżeli macie zdolności i odpowiednie możliwości, to pracujcie nad rozpracowaniem bezpieczeństwa jednego z systemów zaprezentowanych wyżej, ponieważ - jak widać - może być to całkiem opłacalne.

Źródło: iClarified

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)