Nadchodzą dobre czasy dla miłośników AMOLED-ów Samsunga

Nadchodzą dobre czasy dla miłośników AMOLED-ów Samsunga

Galaxy S7 z ekranem Super AMOLED
Galaxy S7 z ekranem Super AMOLED
Łukasz Skałba
29.06.2016 16:44, aktualizacja: 29.06.2016 18:44

Topowe smartfony Samsunga są bezkonkurencyjne pod jednym względem - chodzi o jakość ekranów. AMOLED-y koreańskiego producenta są co roku określane mianem wyświetlaczy idealnych, a Samsung zawsze rok później udowadnia, że wcale takie nie były. Nadchodzą dobre czasy dla miłośników koreańskich ekranów.

Coraz więcej producentów zamawia u Samsunga właśnie ekrany AMOLED. W kolejnych latach koreański gigant ma zaopatrzać coraz więcej chińskich marek. Jest o co walczyć, bo rynek chiński do małych zdecydowanie nie należy. Warto też wspomnieć, że są jeszcze inne ogromne koncerny, które również mają podobne ambicje - chociażby Japan Display. Samsung nie może więc osiąść na laurach.

Według danych zebranych przez serwis Digitimes Samsung ma w 2019 roku dostarczyć 560 milionów ekranów AMOLED. Jest to liczba o 114 proc. większa niż produkcja tychże wyświetlaczy w roku 2015 (ok. 260 mln).

Na razie największym klientem Samsunga jest… on sam

W całym 2016 roku Samsung Electronics ma kupić od Samsung Display 239 milionów sztuk paneli. W 2019 roku ta liczba ma wzrosnąć do 290 milionów. Kto wykupi pozostałe 270 milionów? Chińscy producenci smartfonów. Firmy takie jak Vivo, Oppo, GiONEE, Huawei czy Lenovo mają być największymi klientami Samsung Display… Nie wspominając oczywiście firmy Apple.

Pexels/Mockdrop
Pexels/Mockdrop

Dostawca jabłek ma w najbliższym czasie przerzucić się na ekrany AMOLED, gdyż te nieustannie tanieją. Przewiduje się, że pierwszym smartfonem tej firmy oferującym taki wyświetlacz będzie iPhone 7, który prawdopodobnie pojawi się dopiero w roku 2017. Właśnie w tym roku Samsung ma dostarczyć Apple’owi 40 milionów paneli. W 2018 ta wartość ma się podwoić, a w 2019… potroić (120 milionów wyświetlaczy). Wygląda więc na to, że konkurenci Samsunga produkujący AMOLED-y, będą mieli ciężki orzech do zgryzienia...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)